ČMSS nabízí prémie k úvěrům i dětským smlouvám

Na poslední čtvrtletí letošního roku připravila Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) několik finančních zvýhodnění. K nově uzavřeným smlouvám a souběžně uzavřenému nezajištěnému meziúvěru tak bude ČMSS až do konce roku poskytovat prémii ve výši 0,5 % z výše úvěru, max. 2000 Kč. „V létě jsme představili v naší nabídce řadu změn zvýhodňujících naše půjčky. To vedlo k okamžitému nárůstu zájmu o úvěry, už v době letních dovolených jsme zaznamenali velmi silné srpnové prodeje. Do konce roku chceme úvěrové aktivity podpořit i tímto finančním bonusem,“ uvedl místopředseda představenstva ČMSS Manfred Koller.

Kromě úvěrových aktivit se ČMSS zaměří i na podporu stavebního spoření, kde nabídne až do konce roku bonus 1000 Kč za uzavření smlouvy pro děti a mladistvé do 21 let. Zájem o dětské smlouvy v letošním roce výrazně roste. Přispěla k tomu novela zákona, která odstraňuje povinnost rozhodování opatrovnického soudu při ukončování dětských smluv.

ČMSS ve 2. čtvrtletí uzavřela o 68 % dětských smluv více než v předchozím čtvrtletí. Dětské smlouvy tak přispěly k nárůstu zájmu o stavební spoření, ČMSS v 1. pololetí uzavřela o 20 % více smluv než v prvním pololetí roku 2015. „Zatímco v 1. čtvrtletí tvořily dětské smlouvy 14 % naší celkové produkce, ve 2. čtvrtletí už to bylo 19 %,“ dodal Manfred Koller.

 Zájem o stavební spoření v letošním roce vzroste. Stavební spořitelny by měly uzavřít asi o 10 procent nových smluv více, podobným tempem porostou i úvěry. Zájmu o spoření nahrávají nízké úrokové sazby ostatních zabezpečených produktů, v úvěrování je trendem především financování rekonstrukcí a modernizací. ČMSS proto očekává, že stavební spořitelny letos budou atakovat hranice 500 tisíc nových smluv a 50 miliard poskytnutých úvěrů.

Tisková zpráva ke stažení (PDF)

O ČMSS:

Českomoravská stavební spořitelna je největší českou stavební spořitelnou a největším poskytovatelem úvěrů v České republice. Vznikla v roce 1993 a od té doby uzavřela více než 5,6 milionu smluv. ČMSS v roce 2015 jako první finanční instituce v ČR překonala hranici 1 000 000 poskytnutých úvěrů, téměř každý čtvrtý dům či byt v ČR byl postaven či rekonstruován za pomoci peněz od Lišky. Aktuálně má ČMSS více než 1,3 milionu klientů. Akcionáři ČMSS jsou ČSOB (55 %) a Bausparkasse Schwäbisch Hall AG (45 %).