Skupina ČSOB nabídne u hypoték a úvěrů ze stavebního spoření vedle tříměsíčního odkladu splátek navíc i odklad splátek jistiny až na 12 měsíců

„K aktuální situaci přistupujeme odpovědně a od počátku aktivně pomáháme všem našim zákazníkům, kteří jsou dopady epidemie covid-19 postiženi. Věříme, že nejlepší je cílená pomoc a hledáme řešení pro všechny klienty celé naší skupiny – tedy ČSOB, Hypoteční banky, ČMSS i Poštovní spořitelny,“ říká Jan Sadil, člen představenstva ČSOB.

Dva způsoby odkladu

Žádosti o odklad splátek je možné podávat od 31. března Zvolit přitom lze jeden ze dvou způsobů. Pro klienty, kteří hledají dlouhodobé řešení a cestu, jak snížit aktuální výši splátek, je připraven odklad splátek jistiny na dobu 6 až 12 měsíců. Délku odkladu v tomto intervalu si mohou zájemci určit sami. Toto řešení znamená snížení splátek přibližně o polovinu. Klienti mohou alternativně využít tříměsíční odklad celých splátek. Tento odklad je vhodný zejména pro klienty, kterým na omezenou dobu vypadl zcela příjem.  

„Dopady krize na naše klienty mohou být dlouhodobou záležitostí, proto jsme chtěli přednostně nabídnout také dlouhodobé řešení, které by umožňovalo upravit splátky jistiny po celý následující rok. Odklad celých splátek nabízíme na tři měsíce. K žádostem není potřeba dokládat žádný doklad o finanční situaci.  Vždy se budeme snažit společně s klientem vybrat tu nejlepší variantu," představuje možnosti Jiří Feix, předseda představenstva Hypoteční banky. Možnost odkladů splátek hypotečních úvěrů a úvěrů ze stavebního spoření se týká klientů v rámci celé skupiny ČSOB, tedy i Hypoteční banky a Českomoravské stavební spořitelny.

Žádost o odklad je možné vyřídit prostřednictvím webových stránek ČSOB, Hypoteční banky a ČMSS.

„Klientům chceme dopřát dostatek času na rozmyšlení své aktuální finanční situace a jejího možného vývoje. O odklad proto mohou požádat až do konce května a banka je připravena společně s klienty hledat individuální možnosti. Žádost klientů, kteří aktivně řeší svou finanční situaci a nejsou v prodlení se splácením, nebude mít negativní dopad do registru dlužníků,“ doplňuje Tomáš Kořínek, předseda představenstva ČMSS.

Pokud se klienti nacházejí v obtížné situaci, ve které není vhodné ani jedno z nabízených řešení, je banka připravena hledat individuální řešení pro každého z těchto klientů. Pro komunikaci s bankou lze využít otevřených poboček banky, aplikací internetového a hypotečního bankovnictví nebo služeb virtuální pobočky přístupné ve všední dny i o víkendu.

Tisková zpráva ke stažení (PDF)