3 720 000 Kč | 6 měsíců | Jaroslav H., Henčov

Pro Jaroslava a jeho mladou rodinu byl život v panelovém domě nevyhovující. Začali se proto poohlížet po nemovitosti v okolí jejich dosavadního bydliště, Jihlavy. Jaroslav, očekával od nového bydlení dostatek místa jak pro rodinu, tak i časté návštěvy přátel.

Bydlení bez hospody

„Původně jsme hledali chaloupku na vsi blízko Jihlavy, abychom to měli blízko do centra a do školy. Zhruba půl roku jsme objížděli okolní vesnice. Žádná nemovitost však nesplňovala moji podmínku, že v okolí nesmí být hospoda." Popisuje se smíchem. Nakonec je oslovila nemovitost v blízkosti Jihlavy, splňující i netradiční požadavek. Jedinou komplikací však byla vysoká cena. 

„Bydlení bylo hodně drahé, říkal jsem si, že do toho nemůžeme jít. Protože se mi ale hodně líbilo, zkusil jsem prodávajícího, zda by nešel s cenou dolů. Majitel nakonec značně slevil a vyšlo to. Když člověk něco opravdu chce a jde si za tím, splní se mu to."
 

Vlastní dům pro hosty

Část kupní ceny bylo nutné dofinancovat úvěrem. „Paní Holoubková z ČSOB Stavební spořitelny navrhla několik variant a následné koupi nestálo nic v cestě.”

Jako velký benefit vidí současní majitelé v samostatném domu pro hosty, propojeném s hlavní budovou přes malý bar a hernu. „Máme spoustu návštěv, jezdí za námi rodiny a neustále se tu něco děje. Díky samostatnému domu zde mají svůj klid a mohou zde zůstat delší dobu."
 

Dostatek místa a skvělí sousedi

Dostatek místa dům poskytuje i samotným majitelům. Obývací pokoj je propojený s prostornou kuchyní, kterou si majitelé nemohou vynachválit, hlavně v souvislosti s častými návštěvami. Kuchyňský ostrůvek navíc poskytuje přehled o dění v celé místnosti.

Když je venku špatné počasí, dá se krásně relaxovat v zimní zahradě nebo v obývacím pokoji u oboustranné krbové vložky, která spolehlivě vytopí celou místnost. Skvělý je i dostatek úložných prostor, ty přijdou vhod hlavně v dětském pokoji, kde je díky tomu větší pořádek.

Majitelé domu si zase užívají samostatnou koupelnu otevřenou do ložnice, královstvím pána domu je ale nepochybně pracovna, v níž je umístěné i malé nahrávací studio.

Když přijde na dotaz, co nového jim bydlení přineslo, shodnou se manželé na skvělých vztazích se sousedy. „Vždy, když jedeme na dovolenou, paní sousedka se nám postará o pejska," dodává s úsměvem majitelka.

Fotogalerie

Spočítejte si vlastní půjčku

Výše úvěru

Pro změnu hodnoty pohybujte posuvníkem

Celková doba splatnosti úvěru
Měsíční splátka ve fázi překlenovacího úvěru
Úroková sazba Doba splatnosti
Údaje v kalkulačce jsou pouze orientační, zahrnují úhrady a daň.
Použitý tarif AktivPlus Spořicí, modelová smlouva založena k 1. lednu kalendářního roku.

Další příběhy

Zpracování osobních údajů

Tímto uděluji souhlas společnosti ČSOB Stavební spořitelna, a.s., se sídlem: Radlická 333/150, 150 57 Praha 5, IČO 49241397 (dále jen „ČSOBS“), se zpracováním osobních údajů v dále uvedeném rozsahu.

Budeme oprávněni vaše údaje analyzovat, přitom budeme mít možnost využít i automatizované zpracování, a na základě toho se rozhodovat a nabízet vám služby z portfolia ČSOBS i našich obchodních partnerů, které pečlivě vybíráme. Dle vašich preferencí vás můžeme marketingově oslovit různými formami, například prostřednictvím e-mailu, telefonicky nebo SMS.

Dohromady můžeme zpracovávat vaše osobní údaje i další informace, které jsme shromáždili, stejně tak veřejné údaje i údaje od třetích stran. Bude se jednat například o e-mailovou adresu, věk, sociodemografická data, informace, které zveřejníte na sociálních sítích, zeměpisnou polohu, údaje poskytnuté na zákaznických linkách, údaje získané na základě analýz a údaje z internetových stránek a aplikací. Na základě tohoto souhlasu nebudeme zpracovávat citlivé údaje.