Co je stavební spoření

Stavební spoření vám zhodnocuje vaše úspory díky úroku a státní podpoře. Hodí se, když si chcete naspořit finanční rezervu nebo chcete v budoucnu získat výhodný úvěr na bydlení nebo hypotéku.

Úroky a záloha státní podpory se připisují na účet stavebního spoření jednou ročně. Pro získání státní podpory je třeba spořit alespoň 6 let nebo využít úvěr ze stavebního spoření. Pokud smlouvu ukončíte dříve, o státní podporu bohužel přijdete.

Při sjednání stavebka si zvolíte cílovou částku, podle toho, kolik si chcete naspořit. Od cílové částky se odvíjí minimální vklad (0,25 % z cílové částky), který musíte měsíčně na stavebko spořit. Nejnižší cílová částka, kterou můžete zvolit, je 200 000 Kč, nejnižší možný vklad je tedy 500 Kč za měsíc.

Pokud máte v plánu si vzít úvěr ze stavebního spoření, volí se cílová částka podle výše budoucího úvěru. S tím vám pomůžeme na pobočce.

Už za 2 roky od začátku spoření můžete, při splnění dalších podmínek, získat nárok na řádný úvěr ze stavebního spoření. Ten vám garantuje úrokovou sazbu 4,5 % p. a. po celou dobu splácení. Využít ho můžete na koupi, stavbu nebo rekonstrukci nemovitosti.

A pokud peníze na bydlení potřebujete dříve, můžete využít překlenovací úvěr. Díky tomu vám půjčíme peníze bez čekání na řádný úvěr s garantovanou úrokovou sazbou.