500 000 Kč | 2 roky | Markéta S., Štěpánov nad Svratkou

Pavel zdědil dům ve Štěpánově nad Svratkou po prarodičích již před několika lety, ale k rekonstrukci a nastěhování vedla ještě dlouhá cesta. Dům nebyl sice až tak starý, i tak se ale vše  muselo od základů předělat. „Jednou ráno jsem se vzbudil a rozhodl jsem se, že už je čas na opravu. Obvolal jsem kamarády a začalo se bourat. Jako první jsme strhli horní patro,” vypráví Pavel.

Samozřejmě to nebylo tak jednoduché, nejdřív musel majitel vyřešit financování přestavby. Pavel se svou přítelkyní Markétou navštívili několik bankovních ústavů, Markéta ovšem měla od své maminky uzavřené stavební spoření, takže volba nakonec logicky padla na Lišku. „Setkání s naší finanční poradkyní bylo úplně náhodné, přišla jsem do kanceláře Lišky v Bystřici nad Pernštejnem a zrovna tam seděla paní Dlouhá. Všem nám to změnilo život,” říká Markéta. „Paní Dlouhá vytvořila nabídku, spočítala vše potřebné, domluvili jsme si schůzku a potom už to šlo rychle, žádné velké zdržování.”

Poté přišel na řadu proces samotné rekonstrukce. Celé horní patro domku se zbouralo, bylo zapotřebí také předělat elektřinu, vodu a podlahy. Trochu náročnější to bylo s devadesátiletou babičkou, která v domě ještě bydlí. Rodina se tedy snažila přizpůsobit průběh rekonstrukce tak, aby babičku co nejméně obtěžoval. „Všechno tu bylo původní. V kuchyni byla kamna na dřevo, nebyla tu zavedená voda. Nádobí se umývalo v lavoru a voda se nosila z koupelny,” vypráví Markéta. „Babička si nepřála rekonstrukci svého pokoje, takže ten je prozatím v původním stavu. I přesto, že s rekonstrukcí nejdříve trochu nesouhlasila, nyní posílá všechny návštěvy, ať se jdou podívat na to, jak jsme to tu upravili a jak hezké máme bydlení.”

„Mám to odsud dokonce i blíž do práce,” pokračuje spokojeně Markéta. Rodina je nyní už půl roku nastěhovaná a babičce zůstal v dolním patře samostatný pokoj. Velkou radost z nového bydlení  má také Sofie, malá dcera Pavla a Markéty: „Nejradši mám na domečku svůj pokojík!” dodává spokojeně.

Fotogalerie

Spočítejte si vlastní půjčku

Výše úvěru

Pro změnu hodnoty pohybujte posuvníkem

Celková doba splatnosti úvěru
Měsíční splátka ve fázi překlenovacího úvěru
Úroková sazba Doba splatnosti
Údaje v kalkulačce jsou pouze orientační, zahrnují úhrady a daň.
Použitý tarif AktivPlus Spořicí, modelová smlouva založena k 1. lednu kalendářního roku.

Další příběhy

Zpracování osobních údajů

Tímto uděluji souhlas společnosti ČSOB Stavební spořitelna, a.s., se sídlem: Radlická 333/150, 150 57 Praha 5, IČO 49241397 (dále jen „ČSOBS“), se zpracováním osobních údajů v dále uvedeném rozsahu.

Budeme oprávněni vaše údaje analyzovat, přitom budeme mít možnost využít i automatizované zpracování, a na základě toho se rozhodovat a nabízet vám služby z portfolia ČSOBS i našich obchodních partnerů, které pečlivě vybíráme. Dle vašich preferencí vás můžeme marketingově oslovit různými formami, například prostřednictvím e-mailu, telefonicky nebo SMS.

Dohromady můžeme zpracovávat vaše osobní údaje i další informace, které jsme shromáždili, stejně tak veřejné údaje i údaje od třetích stran. Bude se jednat například o e-mailovou adresu, věk, sociodemografická data, informace, které zveřejníte na sociálních sítích, zeměpisnou polohu, údaje poskytnuté na zákaznických linkách, údaje získané na základě analýz a údaje z internetových stránek a aplikací. Na základě tohoto souhlasu nebudeme zpracovávat citlivé údaje.