Tváří naší ČSOB Stavební spořitelny se po 30 letech stává zvídavý chameleon 

Chameleon, tvář komunikačního konceptu skupiny ČSOB již od roku 2021, si našel cestu i do naší stavební spořitelny a nově se stává hlavní tváří nejen stavebního spoření, ale také úvěrů na rekonstrukce a zkrátka všeho, co je spojeno s potřebami pro pohodové bydlení. 
 

V televizi, rádiu a online médiích vás změnou provede chameleon spolu s liškou v reklamě, která připomíná televizní zpravodajství.   

Pro vás – naše klienty se nic nemění. Všechny klientské spořicí i úvěrové smlouvy zůstávají v platnosti. Nemusíte podnikat žádné kroky. Stejně tak se můžete i nadále obracet na svého finančního poradce, jak jste byli zvyklí. Všechny kontakty zůstávají v platnosti – tedy infolinka, e-mail i samotné kontakty na poradce.   

Nejčastější otázky a odpovědi k redesignu ČSOB Stavební spořitelny od dubna 2023 

Stručné shrnutí: 

ČSOB se stala 100% vlastníkem ČMSS v 1. pololetí 2019. Od té doby pokračovala postupná integrace ČMSS do skupiny ČSOB.  11. března 2021 došlo k přejmenování ČMSS na ČSOB Stavební spořitelnu, čímž se integrační proces dokončil. Ke stejnému datu se změnilo i sídlo společnosti. Posledním krokem k plné integraci do skupiny je odstranění maskota Lišky a od dubna 2023 převzetí kreativního konceptu s chameleonem, který se tímto stává tváří i pro stavební spoření a úvěry na rekonstrukce.  

Musím jako klient něco řešit? 

Nemusíte řešit vůbec nic, klientů se tato změna vůbec nedotkne. Pouze budete v reklamách,  na našich marketingových materiálech a poradenských místech nově vídat chameleona. 

Budou se měnit obchodní místa ČSOB Stavební spořitelny? 

Ano, během dubna a května se na všech obchodních místech ČSOB Stavební spořitelny objeví naše nová grafika s chameleonem.  

Jak konkrétně se změna dotkne obchodních míst ČSOB Stavební? 

Otevírací doba ani služby ČSOB Stavební spořitelny se nemění, pouze vás v nich bude nově vítat náš chameleon.  

Dojde ke zrušení některých obchodních míst ČSOB Stavební? 

Obchodní místa se se změnou tváře nemění. Aktuální seznam najdete vždy na našem webu ČSOB Stavební spořitelny.   

Má změna vliv i na název společnosti?  

Změna tváře nemá žádný vliv na název společnosti. 

Jaký bude osud maskota Lišky?  

Maskot Lišky zůstává německé BSH, která je vlastníkem licence na užití.  

Proč jste se rozhodli z komunikace odstranit maskota Lišky, symbol pro produktovou kategorii stavební spoření?  

„Proč si to komplikovat?” To je motto, které provází život skupinového kreativního konceptu s chameleonem a vlastně je to i odpověď na to, proč se po letech loučíme s liškou. 

Budete spolu se změnou měnit i logo ČSOB Stavební spořitelny či další vizuální prvky? 

Nebudeme. Změnou vizuální podoby jsme si prošli již před dvěma lety. Nyní měníme už jen tvář.

Kdy dojde k výměně lišky za chameleona? 

Ke změně dojde od 3. dubna 2023 ve všech reklamách, marketingových materiálech, na webu a také na našich obchodních místech. 

Jaké jsou důvody a přínosy ještě většího propojení se skupinou ČSOB? 

Tímto krokem fakticky dojde k završení našeho spojení se skupinou ČSOB, v rámci které naleznete všechny služby spojené s bydlením jednoduše pod jednou střechou a jednou značkou. Skupina ČSOB jde dlouhodobě cestou jasné a jednotné komunikace.