2 125 000 Kč | Marcel D., Havlíčkův Brod

Podle vtipného pořekadla se uvěřitelné příběhy musí vymyslet, ty neuvěřitelné se dějí. To je rozhodně případ sympatických klientů, kteří si vyhlédli svůj vysněný dům. Jeho koupě byla doslova a do písmene příběhem odvahy.

Naši hostitelé bydleli několik let v Havlíčkově Brodě v pronájmech, toužili ale po vlastním rodinném domě. Pátrali po něm poměrně dlouho, až se jednoho dne objevil v nabídce jedné z realitních kanceláří. V klidné části města, přiměřeně velký, se zahradou velkou tak akorát. Prostě ideál.

„Složili jsme na účet realitní kanceláře 100 000 Kč, aby se vzápětí ukázalo, že majitel s realitní kanceláří nemá uzavřenou žádnou dohodu a že dům nemá zájem prodat.“ Realitní kancelář se ale k vrácení depozitu neměla. Vše nakonec skončilo mimosoudním vyrovnáním, při kterém majitelé o velkou část složené částky přišli. To samo o sobě by asi mnoho z nás odradilo od dalšího jednání, jenže touha po domě byla silnější. A tak začalo jednání přímo s majitelem a s tím ruku v ruce zajišťování financování.

Finanční poradce jako parťák do nepohody

„Oslovili jsme finanční poradkyni paní Komínkovou, které s námi našla řešení financování. Problémem byl můj věk, jiné instituce nebyly ochotné nám půjčit,“ vysvětluje majitel.

Původní majitel, který s prodejem nakonec souhlasil, se ale ukázal jako velký svéráz a celou akci značně zkomplikoval. „Nechtěl notářskou ani bankovní úschovu, zpochybnil způsobilost právníka, který smlouvu sepisoval...“ vypráví majitelé.

„V tu chvíli jsem se ptala klientů, jestli si raději něchtějí vybrat nějakou jinou nemovitost, kde by nebyly tak šílené problémy s majiteli. Ukázalo se však, že pokud má člověk nějaký sen a má zároveň i vůli, je schopen si za tím snem jít. Klienti se zkrátka do tohoto domečku zamilovali na první pohled a této své lásky se nechtěli vzdát,“ vypráví paní Komínková.

Odhodlaní manželé se podporovali do poslední chvíle, opravdový šok je ale teprve čekal: „Původní majitel odmítl zápis zástavního práva, což je standardní proces při koupi na financování se zajištěním nemovitosti. Vymluvit si to nenechal,“ popisuje situaci paní Komínková.

To byl okamžik, kdy majitele přepadla opravdová zoufalost. Jenže stejně jako byl neuvěřitelný průběh koupě, bylo neuvěřitelné i její rozuzlení. Když náš milý hostitel vyprávěl o peripetiích s koupí domu ve své práci, rozhodl se jeho zaměstnavatel, že mu na dům poskytne půjčku a z hypotéky se pak půjčka zaplatila.

Konečně vlastní kuchyň

„Paní Komínková nás celou dobu podporovala. I když jsme se přes její doporučení rozhodli pokračovat v nákupu, vždycky pro nás našla řešení,“ říká nad hrnkem kávy majitel.

Před nastěhováním bylo nutné provést na domě dílčí rekonstrukci, především ho důkladně vyklidit, kompletně nová je koupelna, ale také obývací pokoj a kuchyně. „Přála jsem si vanu i sprchový kout. V koupelně není moc místa, ale díky sprchovému koutu bez vaničky a lomeným dveřím se sem vešlo obojí,“ vysvětluje majitelka

Obývací pokoj je nyní oproti původnímu stavu částečně propojený s kuchyní. „Konečně moje vlastní kuchyň, navržená přesně tak, jak jsem si představovala. Má vysoké skříňky, do kterých se vejde spousta věcí,“ vysvětluje paní majitelka.

Okna chloubou domu

Pyšní jsou majitelé také na nová okna. „Chtěli jsme dostat do obytného prostoru co nejvíce slunečního svitu a zároveň interiér propojit se zahradou. Nová okna jsme vymýšleli dlouho, aby splnila svůj účel, ale zároveň nenarušila vzhled domu,“ popisuje majitel domu. Nakonec zvolili francouzská okna s decentním dělením. Nová plastová okna proslunila interiér, zvýšila komfort užívání a zároveň zlepšila součinitel prostupu tepla. Investice do oken v přízemí byla přibližně 55 000 Kč.

První zima ukázala nutnost zasklení vstupu. Díky němu nezafoukává v zimě sníh za dveře a v předsíni je příjemněji. Stanová střecha získala nová střešní okna, podkroví je v současné době neobydlené a čeká na dokončení, především bude nutné realizovat zateplení a sádrokartonové podhledy. Pak se z tohoto prostoru stane zázemí pro děti, které sem jezdí se svými rodinami na návštěvy.

„Získali jsme zkušenost, že když jdete za svým snem, vždycky narazíte na správné lidi, kteří vám pomohou s řešením jakýchkoliv potíží – což byl u nás můj věk a komplikace s prodávajícími. Zcela upřímně děkujeme paní Komínkové a ČSOB Stavební spořitelně, že našli řešení, jak nám splnit náš sen o vlastním bydlení, malý domeček pro dva uprostřed zahrádky, a přitom ve městě. Děkujeme a přejeme čtenářům hodně odvahy při plnění jejich snů.“

Fotogalerie

Spočítejte si vlastní půjčku

Výše úvěru

Pro změnu hodnoty pohybujte posuvníkem

Celková doba splatnosti úvěru
Měsíční splátka ve fázi překlenovacího úvěru
Úroková sazba Doba splatnosti
Údaje v kalkulačce jsou pouze orientační, zahrnují úhrady a daň.
Použitý tarif AktivPlus Spořicí, modelová smlouva založena k 1. lednu kalendářního roku.

Další příběhy

Zpracování osobních údajů

Tímto uděluji souhlas společnosti ČSOB Stavební spořitelna, a.s., se sídlem: Radlická 333/150, 150 57 Praha 5, IČO 49241397 (dále jen „ČSOBS“), se zpracováním osobních údajů v dále uvedeném rozsahu.

Budeme oprávněni vaše údaje analyzovat, přitom budeme mít možnost využít i automatizované zpracování, a na základě toho se rozhodovat a nabízet vám služby z portfolia ČSOBS i našich obchodních partnerů, které pečlivě vybíráme. Dle vašich preferencí vás můžeme marketingově oslovit různými formami, například prostřednictvím e-mailu, telefonicky nebo SMS.

Dohromady můžeme zpracovávat vaše osobní údaje i další informace, které jsme shromáždili, stejně tak veřejné údaje i údaje od třetích stran. Bude se jednat například o e-mailovou adresu, věk, sociodemografická data, informace, které zveřejníte na sociálních sítích, zeměpisnou polohu, údaje poskytnuté na zákaznických linkách, údaje získané na základě analýz a údaje z internetových stránek a aplikací. Na základě tohoto souhlasu nebudeme zpracovávat citlivé údaje.