3 200 000 | 4 roky | Vojtěch a Michaela V., Pohořelice

Manželé Vojtěch a Michaela si přáli zůstat v Brně, ale nechtěli bydlet v bytě. „Bydlela jsem s rodiči v paneláku, potom jsme se přestěhovali do rodinného domu, takže jsem měla představu, jak to na obou stranách probíhá. Pozitiva u domku převažovala a finančně to vycházelo skoro stejně jako byt,” říká Michaela. „Hledali jsme nemovitost v okolí Brna a našli jsme tento přijatelný pozemek kousek od Brna v Pohořelicích,” doplňuje Vojtěch.

Pozemek s domkem měl několik majitelů, takže koupě nebyla jednoduchá. „Bylo to složitější, realitní kancelář přislíbila, že to vyřeší. Slib ale nesplnila, takže jsme majitele museli objet sami. Nakonec to ale vyšlo.” vysvětluje Vojtěch. Manželé předtím s Liškou nespolupracovali, ale když se šli zeptat do banky, tak se s nimi nechtěl moc nikdo bavit. 

„Všechny jen zajímalo to, čím budeme ručit, ale co bychom chtěli my, nezajímalo nikoho. U Lišky to bylo lepší,” vysvětluje Vojtěch. Manželům pomáhal nejen s koupí a úvěrem finanční poradce, otec Michaely, pan Klein. „Byl dokonce tak ochotný a objížděl s námi i bez nás všechny zainteresované strany,” směje se Michaela.

„Původní domek byl, dá se říct, něco jako chlév. Museli jsme ho zbořit a postavit si nový,” říká Vojtěch. Kromě střechy a topení si dům stavěl Vojtěch svépomocí. „Nejdříve jsme plánovali, že to bude malý domeček. Tohle tu vůbec nemělo být, ale vyplynulo to ze situace. Prostě jsme se do toho pustili.”

Nyní čekají manžele už jen drobnosti, terasa a zahrada. „Manžel musí pořád něco kutit, je velký zahrádkář. Domek byl pro nás ideální volbou. Dostupnost do Brna je také skvělá, cesta trvá asi patnáct minut. Je tu všechno, co potřebujeme,” říká Michaela.

Fotogalerie

Spočítejte si vlastní půjčku

Výše úvěru

Pro změnu hodnoty pohybujte posuvníkem

Celková doba splatnosti úvěru
Měsíční splátka ve fázi překlenovacího úvěru
Úroková sazba Doba splatnosti
Údaje v kalkulačce jsou pouze orientační, zahrnují úhrady a daň.
Použitý tarif AktivPlus Spořicí, modelová smlouva založena k 1. lednu kalendářního roku.

Další příběhy

Zpracování osobních údajů

Tímto uděluji souhlas společnosti ČSOB Stavební spořitelna, a.s., se sídlem: Radlická 333/150, 150 57 Praha 5, IČO 49241397 (dále jen „ČSOBS“), se zpracováním osobních údajů v dále uvedeném rozsahu.

Budeme oprávněni vaše údaje analyzovat, přitom budeme mít možnost využít i automatizované zpracování, a na základě toho se rozhodovat a nabízet vám služby z portfolia ČSOBS i našich obchodních partnerů, které pečlivě vybíráme. Dle vašich preferencí vás můžeme marketingově oslovit různými formami, například prostřednictvím e-mailu, telefonicky nebo SMS.

Dohromady můžeme zpracovávat vaše osobní údaje i další informace, které jsme shromáždili, stejně tak veřejné údaje i údaje od třetích stran. Bude se jednat například o e-mailovou adresu, věk, sociodemografická data, informace, které zveřejníte na sociálních sítích, zeměpisnou polohu, údaje poskytnuté na zákaznických linkách, údaje získané na základě analýz a údaje z internetových stránek a aplikací. Na základě tohoto souhlasu nebudeme zpracovávat citlivé údaje.