350 000 Kč | 7 měsíců | Dalibor M., Ostrava-Michálkovice

Rodinný dům z první republiky v Ostravě, který byl renovovaný jen jednou v osmdesátých letech, potřeboval rekonstrukci jako sůl. „Do domu jsme se nastěhovali kvůli zdravotnímu stavu naší dcery, dříve jsme bydleli na sídlišti. Celou dobu na domě nikdo nic nedělal a my do toho nemohli zasahovat, protože dům patřil mému tátovi,” vysvětluje Dalibor s manželkou. Před rokem byl ale dům přepsán na současné majitele, a tak mohla začít potřebná rekonstrukce.

Nejdůležitější byla výměna střechy, nejdříve bylo ale třeba vyřešit úvěr. „Stavební spoření jsme měli u Lišky už dlouho, takže to byla jasná volba. Z naší strany tu byl ale trochu strach, protože jsme si nikdy žádnou půjčku nebrali,” vypráví Dalibor. „Díky našemu finančnímu poradci, panu Rohanovi, jsme strach překonali. Měli jsme plno dotazů a pan Rohan nám velmi pomohl,” doplňuje Dalibora manželka.

Rekonstrukce střechy byla opravdu nutná, protože do domu začalo zatékat. „Plechová střecha má životnost okolo třiceti let, takže už bylo na čase ji vyměnit, konkrétně za eternit,” říká Dalibor. Kromě výměny krytiny se střecha musela i zateplit, protože v horním patře se v létě nedalo vydržet a v zimě tam naopak mrzlo. „Již po částečném zateplení byla dokonce poznat i úspora na energii.”

Nyní je střecha už téměř hotová a rekonstrukce bude v budoucnu pokračovat izolací spodní stavby, protože domku vlhnou zespoda zdi. „Musíme se ale nejdříve trochu oklepat a pak se pustíme do další práce,” říká Dalibor, kterého doplňuje se smíchem manželka: „Ale jsme rádi, že se vše vydařilo, i s barvou jsem spokojená. Potřebuji to mít doma veselé, proto jsem chtěla červenou střechu. A tak mám červenou střechu!”

Fotogalerie

Spočítejte si vlastní půjčku

Výše úvěru

Pro změnu hodnoty pohybujte posuvníkem

Celková doba splatnosti úvěru
Měsíční splátka ve fázi překlenovacího úvěru
Úroková sazba Doba splatnosti
Údaje v kalkulačce jsou pouze orientační, zahrnují úhrady a daň.
Použitý tarif AktivPlus Spořicí, modelová smlouva založena k 1. lednu kalendářního roku.

Další příběhy

Zpracování osobních údajů

Tímto uděluji souhlas společnosti ČSOB Stavební spořitelna, a.s., se sídlem: Radlická 333/150, 150 57 Praha 5, IČO 49241397 (dále jen „ČSOBS“), se zpracováním osobních údajů v dále uvedeném rozsahu.

Budeme oprávněni vaše údaje analyzovat, přitom budeme mít možnost využít i automatizované zpracování, a na základě toho se rozhodovat a nabízet vám služby z portfolia ČSOBS i našich obchodních partnerů, které pečlivě vybíráme. Dle vašich preferencí vás můžeme marketingově oslovit různými formami, například prostřednictvím e-mailu, telefonicky nebo SMS.

Dohromady můžeme zpracovávat vaše osobní údaje i další informace, které jsme shromáždili, stejně tak veřejné údaje i údaje od třetích stran. Bude se jednat například o e-mailovou adresu, věk, sociodemografická data, informace, které zveřejníte na sociálních sítích, zeměpisnou polohu, údaje poskytnuté na zákaznických linkách, údaje získané na základě analýz a údaje z internetových stránek a aplikací. Na základě tohoto souhlasu nebudeme zpracovávat citlivé údaje.