1 800 000 Kč | 6 let | Lucie H., Řídelov

Lucii a Tomáše čekala rekonstrukce kuchyně a obývacího pokoje. „Dům je původně z roku 1889, majitel před námi ho koupil jako ruinu. Kdybych byla na jeho místě, zbourám ho, ale on ho začal opravovat a my v rekonstrukci postupně na etapy pokračujeme,” vysvětluje Lucie.

Jako první majitelé rekonstruovali před lety pracovnu v podkroví, kterou dokončili pár dní před Vánoci. Ve stejném období byl dokončen ateliér v přízemí. Po několika letech došlo na zmíněnou rekonstrukci kuchyně a i tentokrát majitelé dokončovali práce před Vánoci – konkrétně den před Štědrým dnem. „Děti to braly jako bojovku. Když se tu nedalo už ani projít, vzali jsme stany a jeli na pár dní do přírody. Vařit jsem musela venku, i když začal padat sníh. Při adventu ostatní zapalovali svíčky na krásných věncích, já venku zapalovala kahany na sporáku,” vzpomíná Lucie. Poslední adventní neděli už si ale mohli doma zapálit i normální svíčku.

Lucie měla o rekonstrukci jasnou představu. Konzultovala ji s různými odborníky a často slýchala, že to takhle nejde. Slyšela řadu doporučení, co je zrovna teď moderní, co ne. „Celé jsem si to tu vymyslela. Například s krbem jsem měla jasnou představu. Přála jsem si krb s výměníkem, abychom s ním mohli vytápět celý byt. Jenže jsem dostala jen odpověď, že to nejde. Tak jsem si zavolala jiné lidi, najednou to šlo a topíme,” říká Lucie. Dům teď krásně drží teplo a v létě je v něm zas naopak příjemně chladno. „Báli jsme se, že tu bude znovu táhnout, a chtěli jsme dát dveře před točité schodiště. Po rekonstrukci je tu ale mnohem lepší klima, jsem ráda, že jsme sem žádné dveře nedali. Schodiště je úplně původní, je to taková dominanta domu. Byla by škoda ho zavřít.”

S financemi pomohl rodině úvěr od Lišky, který zařizovala obchodní zástupkyně paní Chalupová. Úvěr si sympatický pár zařizoval už při první rekonstrukci, takže nyní paní Chalupová úvěr refinancovala, navýšila a upravila splátky. „K Lišce jsme se dostali tak nějak přirozeně, banka nás ani nenapadla. Oba dva jsme měli stavební spoření a syn mé kolegyně pracoval u Lišky, takže jsme se dostali k němu. O několik let později jsme se seznámili s paní Chalupovou, která se o nás stará doteď,” pokračuje s úsměvem Lucie.

Nyní čekají rodinu už jen malé úpravy. „Všechno zásadní už máme předělané. Možná se časem v podkroví udělá ještě jeden pokoj, protože naše tři děti spí spolu v jednom pokoji. Teď ale chceme trochu vydechnout a užít si to tu,” uzavírá spokojeně Lucie.

Fotogalerie

Spočítejte si vlastní půjčku

Výše úvěru

Pro změnu hodnoty pohybujte posuvníkem

Celková doba splatnosti úvěru
Měsíční splátka ve fázi překlenovacího úvěru
Úroková sazba Doba splatnosti
Údaje v kalkulačce jsou pouze orientační, zahrnují úhrady a daň.
Použitý tarif AktivPlus Spořicí, modelová smlouva založena k 1. lednu kalendářního roku.

Další příběhy

Zpracování osobních údajů

Tímto uděluji souhlas společnosti ČSOB Stavební spořitelna, a.s., se sídlem: Radlická 333/150, 150 57 Praha 5, IČO 49241397 (dále jen „ČSOBS“), se zpracováním osobních údajů v dále uvedeném rozsahu.

Budeme oprávněni vaše údaje analyzovat, přitom budeme mít možnost využít i automatizované zpracování, a na základě toho se rozhodovat a nabízet vám služby z portfolia ČSOBS i našich obchodních partnerů, které pečlivě vybíráme. Dle vašich preferencí vás můžeme marketingově oslovit různými formami, například prostřednictvím e-mailu, telefonicky nebo SMS.

Dohromady můžeme zpracovávat vaše osobní údaje i další informace, které jsme shromáždili, stejně tak veřejné údaje i údaje od třetích stran. Bude se jednat například o e-mailovou adresu, věk, sociodemografická data, informace, které zveřejníte na sociálních sítích, zeměpisnou polohu, údaje poskytnuté na zákaznických linkách, údaje získané na základě analýz a údaje z internetových stránek a aplikací. Na základě tohoto souhlasu nebudeme zpracovávat citlivé údaje.