4 500 000 Kč | 2 měsíce | Ivana K., Prostějov

Byt v Prostějově začal být rodině malý, a proto se začali poohlížet po rodinném domku. Na začátku řešili otázku, zda stavět dům nový, nebo koupit už dům postavený. Potom se ale objevil dům na prodej jen kousek od současného bytu. Když byla Ivana na prohlídce tohoto řadového domku, dům ji naprosto nadchl. „Když jsem se tu procházela, přišlo mi, jak kdybych tu už někdy byla a znala to tu,” říká Ivana.

Rozhodnutí bylo rychlé, stejně jako vyřízení úvěru. „Byla to otázka dvou dnů, než jsme na nabídku kývli,” pokračuje Ivana. Vše bylo vyřízené během jednoho léta. Na konci června se Ivana s rodinou rozhodli, v půlce července se během týdne vyřídil úvěr a na začátku srpna byl domek zaplacený. Rodina mezi tím stihla dokonce i dovolenou. Protože je Ivana zároveň obchodní zástupkyní u Lišky, vyřizovala si úvěr sama.

Po obdržení klíčů stačilo domek už jen zabydlet. „Nemuseli jsme ani nic opravovat, jen jsme vymalovali a dokoupili nábytek,” vypráví Ivana. „Když tu máme přátele na návštěvě, každému přijde, jako kdybychom tu bydleli odjakživa. Cítím se tu dobře a říkám si, že to tak opravdu mělo být,” pokračuje. Domek má i své mínusy, například ruch z ulice, ale to není nic, co by Ivanině rodině zásadně vadilo.

„Nejhorší na tom všem bylo právě rozhodnutí, zda do toho půjdeme. Chtělo to hodně odvahy. Už nejsme nejmladší, a proto nás trápila představa tak velké půjčky, ale řekli jsme si Když ne teď, tak už nikdy. Kdyby se náhodou něco stalo a my nemohli splácet, zůstal nám náš starý byt, který nyní pronajímáme,” říká Ivana.

Fotogalerie

Spočítejte si vlastní půjčku

Výše úvěru

Pro změnu hodnoty pohybujte posuvníkem

Celková doba splatnosti úvěru
Měsíční splátka ve fázi překlenovacího úvěru
Úroková sazba Doba splatnosti
Údaje v kalkulačce jsou pouze orientační, zahrnují úhrady a daň.
Použitý tarif AktivPlus Spořicí, modelová smlouva založena k 1. lednu kalendářního roku.

Další příběhy

Zpracování osobních údajů

Tímto uděluji souhlas společnosti ČSOB Stavební spořitelna, a.s., se sídlem: Radlická 333/150, 150 57 Praha 5, IČO 49241397 (dále jen „ČSOBS“), se zpracováním osobních údajů v dále uvedeném rozsahu.

Budeme oprávněni vaše údaje analyzovat, přitom budeme mít možnost využít i automatizované zpracování, a na základě toho se rozhodovat a nabízet vám služby z portfolia ČSOBS i našich obchodních partnerů, které pečlivě vybíráme. Dle vašich preferencí vás můžeme marketingově oslovit různými formami, například prostřednictvím e-mailu, telefonicky nebo SMS.

Dohromady můžeme zpracovávat vaše osobní údaje i další informace, které jsme shromáždili, stejně tak veřejné údaje i údaje od třetích stran. Bude se jednat například o e-mailovou adresu, věk, sociodemografická data, informace, které zveřejníte na sociálních sítích, zeměpisnou polohu, údaje poskytnuté na zákaznických linkách, údaje získané na základě analýz a údaje z internetových stránek a aplikací. Na základě tohoto souhlasu nebudeme zpracovávat citlivé údaje.