1 500 000 Kč | 2 roky | Hana K., Habartov

Paní Hanka si vždycky přála zůstat bydlet poblíž rodičů. Když jí máma s tátou darovali pozemek v těsném sousedství jejich baráčku, byla dojatá: „Hodně jsem toužila bydlet tak, abychom to měli blízko k rodičům. Já i moje děti.“

Hanka měla nějaké peníze našetřené. Postavila za ně základní desku, následnou stavbu rodinného domu už financovala prostřednictvím úvěru od ČSOB Stavební spořitelny.

„Se stavbou mi hodně pomáhali kamarádi a známí. Poznala jsem, že mám kolem sebe lidi, na které je spolehnutí. Odpadl mi tím problém se sháněním stavební firmy,“ vypráví.

Plány na barák koupila, vybrala si typový model. Dům se jen musel zaměřit, vykopaly se základy do metrové hloubky, stavba se přihlásila na katastr a pak už se mohlo za finanční asistence ČMSS začít stavět naplno.

„Po základové desce vznikla hrubá stavba, která dostala krovy a střechu, následně se řešila voda, kanalizace, elektrika a plyn. Rychle vznikly podlahy a podlahové topení, dům dostal okna, dveře, a než jsme se nadáli, už jsme omítali a zařizovali koupelnu, záchod a kuchyň,“ směje se Hanka. „Nejvíc odvahy jsem potřebovala, když jsem se do stavby pouštěla. A co na ní bylo nakonec zajímavého? V základech zůstal velký kámen. Prostě nešel odstranit.“

Rodina nyní obývá rodinný dům s plochou 110 m2. Před sebou má Hanka ještě opravu krbu a dořešení fasády domu. „Jinak se vše naplnilo přesně podle mých představ,“ shrnuje.

Fotogalerie

Spočítejte si vlastní půjčku

Výše úvěru

Pro změnu hodnoty pohybujte posuvníkem

Celková doba splatnosti úvěru
Měsíční splátka ve fázi překlenovacího úvěru
Úroková sazba Doba splatnosti
Údaje v kalkulačce jsou pouze orientační, zahrnují úhrady a daň.
Použitý tarif AktivPlus Spořicí, modelová smlouva založena k 1. lednu kalendářního roku.

Další příběhy

Zpracování osobních údajů

Tímto uděluji souhlas společnosti ČSOB Stavební spořitelna, a.s., se sídlem: Radlická 333/150, 150 57 Praha 5, IČO 49241397 (dále jen „ČSOBS“), se zpracováním osobních údajů v dále uvedeném rozsahu.

Budeme oprávněni vaše údaje analyzovat, přitom budeme mít možnost využít i automatizované zpracování, a na základě toho se rozhodovat a nabízet vám služby z portfolia ČSOBS i našich obchodních partnerů, které pečlivě vybíráme. Dle vašich preferencí vás můžeme marketingově oslovit různými formami, například prostřednictvím e-mailu, telefonicky nebo SMS.

Dohromady můžeme zpracovávat vaše osobní údaje i další informace, které jsme shromáždili, stejně tak veřejné údaje i údaje od třetích stran. Bude se jednat například o e-mailovou adresu, věk, sociodemografická data, informace, které zveřejníte na sociálních sítích, zeměpisnou polohu, údaje poskytnuté na zákaznických linkách, údaje získané na základě analýz a údaje z internetových stránek a aplikací. Na základě tohoto souhlasu nebudeme zpracovávat citlivé údaje.