1 300 000 Kč | Alena H., Semily

Pronájem v malém bytě nebyl pro Alenu a její rodinu to pravé ořechové. Nejdřív jen vtipkovali o tom, že by si vzali byt svých známých, protože ti se chtěli časem stěhovat do domu. Potom se ale z žertu stala realita.

„Po roce se ozvali, jestli máme o jejich byt stále zájem, že už nové bydlení našli. Pak  mě kontaktovala finanční poradkyně ČSOB Stavební spořitelny s nabídkou úvěruhypotéky,” vzpomíná Alena. „Probrali jsme spolu podrobnosti a nakonec to vyšlo. Jako kdyby to bylo domluvené,” doplňuje ji manžel. Chvíli ještě zvažovali, jestli raději nekoupit družstevní byt, ale nakonec vyhrálo osobní vlastnictví.

„Obnášelo to šílené papírování, ale paní Schovánková nám se vším pomohla. Někdy to bylo dokonce  veselé,” směje se Alena. „S Liškou jsme moc spokojení, jsme u ní dlouho a budeme určitě i nadále.”

Nyní rodina už spokojeně bydlí. „Odvahu jsem k tomu sbírala dlouho, bála jsem se. Už jsme ale potřebovali do většího. Navíc je tu klid a dcera má blízko školu. Školka je sice dál, ale mám ji po cestě do práce,” říká Alena. Z okna už se nedívají na ostatní paneláky, ale na řeku a přírodu. Obě děti tu mají také vlastní pokojíček. Hlavně je to naše a za to jsme  šťastní.”

Fotogalerie

Spočítejte si vlastní půjčku

Výše úvěru

Pro změnu hodnoty pohybujte posuvníkem

Celková doba splatnosti úvěru
Měsíční splátka ve fázi překlenovacího úvěru
Úroková sazba Doba splatnosti
Údaje v kalkulačce jsou pouze orientační, zahrnují úhrady a daň.
Použitý tarif AktivPlus Spořicí, modelová smlouva založena k 1. lednu kalendářního roku.

Další příběhy

Zpracování osobních údajů

Tímto uděluji souhlas společnosti ČSOB Stavební spořitelna, a.s., se sídlem: Radlická 333/150, 150 57 Praha 5, IČO 49241397 (dále jen „ČSOBS“), se zpracováním osobních údajů v dále uvedeném rozsahu.

Budeme oprávněni vaše údaje analyzovat, přitom budeme mít možnost využít i automatizované zpracování, a na základě toho se rozhodovat a nabízet vám služby z portfolia ČSOBS i našich obchodních partnerů, které pečlivě vybíráme. Dle vašich preferencí vás můžeme marketingově oslovit různými formami, například prostřednictvím e-mailu, telefonicky nebo SMS.

Dohromady můžeme zpracovávat vaše osobní údaje i další informace, které jsme shromáždili, stejně tak veřejné údaje i údaje od třetích stran. Bude se jednat například o e-mailovou adresu, věk, sociodemografická data, informace, které zveřejníte na sociálních sítích, zeměpisnou polohu, údaje poskytnuté na zákaznických linkách, údaje získané na základě analýz a údaje z internetových stránek a aplikací. Na základě tohoto souhlasu nebudeme zpracovávat citlivé údaje.