Červen v ČMSS ve znamení šťastných sedmiček: 7 777 777

ČMSS v minulých dnech uzavřela smlouvu, která byla od počátku vzniku spořitelny 7 777 777. v pořadí. „Čistě statisticky by to znamenalo, že prakticky každý dospělý obyvatel České republiky si uzavřel spořicí smlouvu u ČMSS. Samozřejmě víme, že se k nám klienti vracejí, ale i tak je to na 10milionovou zemi neuvěřitelné číslo,“ komentoval údaj místopředseda představenstva ČMSS Jochen Maier. Celkový objem cílových částek se blíží 2 bilionům korun, tato hranice by měla být rovněž ještě v letošním roce překonána.

Historický milník přichází v roce, kdy dochází k výraznému nárůstu zájmu o stavební spoření. ČMSS od počátku roku uzavřela přes 90 tisíc smluv, což představuje meziroční nárůst zhruba o polovinu. „Když už jsme u sedmiček, tak atraktivita stavebního spoření je nejvyšší za posledních 7 let. Do sektoru přichází spousta klientů, kteří nemají se stavebním spořením žádnou zkušenost a nejvyšší popularitu máme u mladých lidí do 29 let,“ dodal Jochen Maier.

Stavební spoření má podle něj před sebou dobré roky. „Nové regulatorní požadavky povedou k tomu, že klienti budou muset mít na pořízení vlastního bydlení naspořené vlastní peníze. Především mladí lidé si to uvědomují a ve velkém se obracejí právě ke stavebnímu spoření. Kromě zajímavého spoření je láká i garance úrokové sazby na budoucí úvěr, tento benefit bude s rostoucími sazbami stále silnější,“ dodal Jochen Maier.

Tisková zpráva ke stažení (PDF)

Kontakt: Tomáš Kofroň, vedoucí komunikace a tiskový mluvčí ČMSS, Vinohradská 3218/169, 100 17 Praha 10, e-mail: tomas_kofron@cmss.cz, tel.: +420 225 222 106

O ČMSS:

Českomoravská stavební spořitelna je největší českou stavební spořitelnou a největším poskytovatelem úvěrů v České republice. Vznikla v roce 1993 a od té doby uzavřela více než 7,7 milionu smluv. ČMSS v roce 2015 jako první finanční instituce v ČR překonala hranici 1 000 000 poskytnutých úvěrů, zhruba každý pátý dům či byt v ČR byl postaven či rekonstruován za pomoci peněz od Lišky. Aktuálně má ČMSS zhruba 1,3 milionu klientů. Akcionáři ČMSS jsou ČSOB (55 %) a Bausparkasse Schwäbisch Hall AG (45 %).