ČMSS do března zvýšila prodej smluv o 56 %, pozitivní výhled na celý rok

Českomoravská stavební spoření uzavřela za první čtvrtletí více než 52 tisíc nových smluv o stavebním spoření. Ve srovnání s předchozím rokem to představuje nárůst o 56 procent. „Potvrzují se tak naše pozitivní očekávání pro letošní rok. Věříme, že celý trh letos poroste minimálně o 15 procent, přičemž ČMSS bude chtít dále navýšit svůj tržní podíl a růst rychleji než trh,“ uvedl místopředseda představenstva ČMSS Jochen Maier. Celkový objem cílových částek přesáhl ke konci března 20 miliard korun, průměrná cílová částka tak dosahuje 381 tisíc Kč.

V loňském roce stavební spořitelny uzavřely přes 400 tisíc nových smluv, pro letošek se dá očekávat, že přibyde 450 – 500 tisíc smluv. Za nárůstem zájmu je především fakt, že stavební spoření dlouhodobě mezi bezpečnými spořicími produkty nabízí nejvyšší výnos a poráží inflaci.

Aktuální výnos v ČMSS dosahuje při ideální měsíční úložce 3,4 % ročně. Trhu také nahrávají pozvolna rostoucí úrokové sazby. Stavební spořitelny zároveň zaznamenávají větší zájem ze strany mladých klientů. „Výrazně nám vzrostl podíl těch klientů, kteří dosud neměli se stavebním spořením žádnou zkušenost a vstupují do systému poprvé,“ dodal Jochen Maier.

Prostředí pomalu se zvyšujících sazeb je pro stavební spoření ideální. Dokážeme nabídnout zajímavé úrokové sazby na spoření a zároveň garanci úrokové sazby pro případný budoucí úvěr. Právě význam této garance poroste s tím, jak postupně porostou úrokové sazby v ekonomice. Klienti ČMSS už nyní vědí, za jakých podmínek budou moci získat úvěr třeba v roce 2024,“ uzavřel místopředseda představenstva ČMSS. 

Tisková zpráva ke stažení (PDF)

 Kontakt: Tomáš Kofroň, vedoucí komunikace a tiskový mluvčí ČMSS, Vinohradská 3218/169, 100 17 Praha 10, e-mail: tomas_kofron@cmss.cz, tel.: +420 225 222 106