ČMSS nově poskytne úvěr i bez předem vybrané nemovitosti

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) pro své klienty nově připravila nabídku úvěru, který lze získat i bez konkrétní vybrané nemovitosti. Klienti si tedy mohou nejdříve zažádat o financování a poté do 12 měsíců vybrat konkrétní nemovitost. „Klienti tak nebudou pod tlakem, kdy budou muset rychle vybrat nemovitosti a zároveň zažádat o úvěr. Mohou si nejdříve vyřídit financování v požadované výši a teprve poté v klidu vybírat, kde budou chtít bydlet,“ zmínil hlavní výhody nového úvěru místopředseda představenstva ČMSS Jochen Maier.

Nový produkt lze čerpat jako meziúvěr i řádný úvěr se standardními podmínkami i úrokovými sazbami. ČMSS aktuálně nabízí meziúvěry se sazbou od 1,99 %, sazba řádného úvěru je stanovena již ve spořicí smlouvě, např. nově spořicí klienti získávají do budoucna garanci úvěru za 3,5 %. „Garance úrokové sazby bude mít pro klienty stále větší význam, ochrání budoucí zájemce o úvěr před růstem úrokových sazeb,“ dodal Jochen Maier.

Úvěr lze využít na koupi nového i staršího domu či bytu, možné je financovat rovněž koupi stavebního pozemku či výstavbu nové nemovitosti.

Zájem o úvěry stavebních spořitelen poroste i v letošním roce. Loni trh vykázal nejlepší výsledek za posledních sedm let a pozitivní očekávání zůstávají i pro letošek. „Počítáme s tím, že objem úvěrů oproti loňsku minimálně o několik procent zvýšíme. Nahrává nám i pozvolný růst tržních úrokových sazeb, na který mohou stavební spořitelny díky uzavřenosti systému reagovat pomaleji. Proto jsou od začátku roku úvěry od stavebních spořitelen po letech opět levnější než hypotéky,“ vysvětlil Jochen Maier.

Velkým tématem bude pro stavební spořitelny i refinancování. Na trhu se letos bude refinancovat nejvíce hypoték v historii a část klientů díky výhodným sazbám zamíří právě do stavebních spořitelen.

Tisková zpráva ke stažení (PDF)

 Kontakt: Tomáš Kofroň, vedoucí komunikace a tiskový mluvčí ČMSS, Vinohradská 3218/169, 100 17 Praha 10, e-mail: tomas_kofron@cmss.cz, tel.: +420 225 222 106

 

O ČMSS:

Českomoravská stavební spořitelna je největší českou stavební spořitelnou a největším poskytovatelem úvěrů v České republice. Vznikla v roce 1993 a od té doby uzavřela více než 7,6 milionu smluv. ČMSS v roce 2015 jako první finanční instituce v ČR překonala hranici 1 000 000 poskytnutých úvěrů, téměř každý čtvrtý dům či byt v ČR byl postaven či rekonstruován za pomoci peněz od Lišky. Aktuálně má ČMSS zhruba 1,3 milionu klientů. Akcionáři ČMSS jsou ČSOB (55 %) a Bausparkasse Schwäbisch Hall AG (45 %).