ČMSS prodává své sídlo, stěhuje se do ČSOB Kampusu

Největší domácí stavební spořitelna se bude stěhovat. „O různých variantách stěhování jsme se bavili už poměrně dlouho. Fakt, že jsme se loni stali 100% dceřinou společností ČSOB, dal našemu rozhodování jasný směr, ČMSS přesídlí do budovy ČSOB Kampusu v Radlicích,“ uvedl ke stěhování člen představenstva ČMSS Ladislav Neuhäuser.

Budova na Vinohradské tak byla v loňském roce určena k prodeji, který byl v minulých dnech završen podpisem kupní smlouvy. Nový majitel je zároveň vlastníkem sousedního objektu Vinice, a tak šlo z jeho strany o logický krok. Prodej zprostředkovala renomovaná realitní společnost Knight Frank.  

K přestěhování zaměstnanců centrály ČMSS do budovy ČSOB Kampusu v Radlicích dojde na podzim. „Část našich kolegů je již nyní integrována do organizační struktury ČSOB, hlavní vlna stěhování nastane v září,“ dodal Ladislav Neuhäuser.

S prodejem budovy dojde rovněž k ukončení provozu poradenského centra v budově centrály. „Kromě sítě zhruba 1800 poradců budou moci naši klienti využít stále více služeb i na pobočkách ČSOB, zároveň chceme ještě víc posilovat on-line obsluhu,“ uzavřel Ladislav Neuhäuser.

„Potěšující na transakci je, že se realizovala v červnu letošního roku, tedy v době, kdy jsou o likviditě trhu stále pochyby. Je tedy patrné, že o dobře vedenou a připravenou transakci je živý zájem i za aktuálních podmínek. Je evidentní, že o kvalitní příležitosti s potenciálem je stále zájem. Evidujeme řadu investorů s vizí, kteří hledají podobné projekty,“ dodala Zdeňka Klapalová za Knight Frank.

Tisková zpráva ke stažení (PDF)

Kontakt: Tomáš Kofroň, vedoucí komunikace a tiskový mluvčí ČMSS, Vinohradská 3218/169, 100 17 Praha 10, e-mail: tkofron@csob.cz, tel.: +420 225 222 106

O ČMSS:

Českomoravská stavební spořitelna je největší českou stavební spořitelnou a jedním z největších poskytovatelů úvěrů v České republice. Vznikla v roce 1993 a od té doby uzavřela více než 8 milionů smluv. ČMSS jako první finanční instituce v ČR překonala hranici 1 000 000 poskytnutých úvěrů, zhruba každý pátý dům či byt v ČR byl postaven či rekonstruován za pomoci peněz od Lišky. Aktuálně má ČMSS zhruba 1,3 milionu klientů. Stoprocentním vlastníkem ČMSS je ČSOB.