ČSOB podporuje ekologické stavby, snižuje sazbu na Zelené hypotéce

Skupina ČSOB přichází s letní nabídkou výhodnější Zelené hypotéky. Zájemci, kteří do 29. 8. 2021 uzavřou hypoteční úvěr k nemovitosti, která spadá do energetické třídy A nebo B, získají sníženou úrokovou sazbu o 0,2 %. Klienti zároveň mohou využít 30% slevu na pojištění nemovitosti Náš domov i další výhody. ČSOB tak odměňuje klienty, kteří se rozhodnou pro udržitelné bydlení. 

Zelená hypotéka od ČSOB jako první na trhu podporuje výstavbu, rekonstrukci a koupi moderního energeticky šetrného bydlení. Je připravena pro každého, jehož byt nebo dům spadá svou energetickou náročností do třídy A nebo B. Banka tak řadou finančních benefitů odměňuje klienty, kteří jsou zodpovědní vůči životnímu prostředí. K dlouhodobým benefitům přidává ČSOB v průběhu léta také sníženou úrokovou sazbu o 0,2 %.

„ČSOB je stále jedinou bankou, která poskytuje zvýhodněné hypotéky na energeticky šetrné bydlení, zájem klientů o ně postupně roste. Češi si pomalu ale jistě začínají uvědomovat důležitost ochrany životního prostředí i výhody zelených technologií v domácnostech,“ říká Jiří Feix, předseda představenstva Hypoteční banky a ČSOB Stavební spořitelny.

ČSOB se udržitelnosti věnuje napříč celou skupinou. V minulém roce zavedla ČSOB banka platební karty z recyklovaných materiálů, poskytuje zvýhodněné Zelené půjčky na fotovoltaiku a další technologie umožňující zelené bydlení, klientům nabízí investice do udržitelných společností nebo zvýhodněný leasing na elektromobily.

Nízké náklady = dlouhodobé úspory
Bydlení v domě či bytě spadající do energetické třídy A nebo B se vyplatí samozřejmě nejen díky výhodnější hypotéce, ale také díky dlouhodobě nižším nákladům na provoz nemovitosti.

„Energeticky úsporné domy samozřejmě výrazně šetří prostředky našich klientů, v dlouhodobém horizontu až o miliony korun. I to je jeden z důvodů, proč chceme potenciální kupce či stavitele motivovat, aby sáhli po úspornější variantě, která se jim vyplatí hned na několika úrovních a navíc dlouhodobě,“ vysvětluje Jiří Feix.

Poznat, zdali klienti na Zelenou hypotéku dosáhnou lze prostřednictvím Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB). Ten je dnes potřeba jak při stavbě, rozsáhlé rekonstrukci nebo při prodeji rodinného domu i bytu. Výpočet energetické náročnosti budovy zahrnuje energie na vytápění, ohřev teplé vody, chlazení, větrání a klimatizaci či osvětlení prostor. Budova je pak zařazena do jedné ze sedmi tříd energetické náročnosti (A až G) od „mimořádně úsporné“ (A) až po „mimořádně nehospodárnou“ (G). Budoucí obyvatelé si tak dopředu mohou spočítat, kolik je bude provoz nemovitosti stát a lépe tak plánovat své finance. 
 

Podmínky Zelené hypotéky od ČSOB při uzavření do 29. 8. 2021

•   Sleva 0,2 % na úrokové sazbě
•   Sleva 30 % na pojištění Náš domov na celou dobu trvání pojištění
•   Pojištění od ČSOB Pojišťovny ochrání i solární panely, rekuperaci, tepelné čerpadlo a další zelené technologie
•   Sleva 30 % na zhotovení energetického štítku
•   Možnost získat úvěr až o 20 % vyšší, než bylo uvedeno v rozpočtu při žádosti (platí pro výstavby a rekonstrukce rodinných domů)  
•   Zdarma odhad nemovitosti
•   Bezplatné zařízení vkladu zástavní smlouvy do katastru nemovitostí včetně správního poplatku

Tisková zpráva ke stažení (PDF)

Skupina ČSOB

je vedoucím hráčem na bankovním trhu v České republice. Naše motto „Digitálně a s lidmi“ nejlépe vyjadřuje probíhající investice do inovací a digitalizace, díky nimž neustále zjednodušujeme a zkvalitňujeme obsluhu našich klientů v online prostředí i na pobočkách. Naše služby jsou k dispozici 24 hodin denně 7 dnů v týdnu. Stavíme na unikátním bankopojišťovacím modelu, který nabízí pod jednou střechou vše pro řešení finančních potřeb – od bankovních služeb pod značkou ČSOB či Poštovní spořitelna přes pojištění od ČSOB Pojišťovny, ČSOB Penzijní společnost, ČSOB Leasing, ČSOB Asset Management, ČSOB Factoring a Patria Finance. Své služby poskytujeme všem typům zákazníků – fyzickým osobám, malým a středním podnikům i korporátní a institucionální klientele. Skupina ČSOB je součástí mezinárodní bankopojišťovací skupiny KBC, která působí především v Belgii a v regionu střední a východní Evropy.

V oblasti bydlení je ČSOB největším poskytovatelem úvěrů v České republice. Díky Hypoteční bance a ČSOB Stavební spořitelně, které jsou částí skupiny ČSOB, jejich celkový objem dosahuje cca 500 miliard korun. Naším cílem je nabídnout klientům veškeré služby spojené s bydlením jednoduše a pod jednou střechou – od úvěrů na bydlení, po hypotéky, stavební spoření a související služby jako je pojištění hypotéky, nemovitosti apod.