Měníme se na ČSOB Stavební spořitelnu, Liška zůstává

Od 12. 3. 2021 jsme se stali ČSOB Stavební spořitelnou. Pro Vás jako klienty se nic nemění. Všechny klientské spořicí i úvěrové smlouvy zůstávají v platnosti, jako klient nemusíte podnikat žádné kroky a stále se můžete obracet na svého finančního poradce. Díky našemu spojení s ČSOB naleznete nyní všechny služby spojené s bydlením pod jednou střechou. Skupina ČSOB je nejsilnějším poskytovatelem úvěrů na bydlení v České republice, naším přejmenováním dále posilujeme naši spolupráci s ČSOB, Hypoteční bankou i ČSOB Pojišťovnou.

Spolu se změnou názvu na ČSOB Stavební spořitelnu se mění i vizuální identita společnosti, která bude nově využívat logo i korporátní barvy skupiny ČSOB. Dochází tak k přebarvení všech prodejních míst ČMSS. Maskot Lišky, která je již od 90. let vnímána jako symbol stavebního spoření v Česku, zůstává.

Nejčastější otázky

Musím jako klient něco řešit?

Ne, změna názvu nemá na klienty žádný dopad. Veškeré smlouvy, ať už spořicí nebo úvěrové, zůstávají nadále v platnosti a nemusejí být podepisovány či jakkoli upravovány. Veškerá práva a povinnosti ČMSS přecházejí na ČSOB Stavební spořitelnu. Nadále se o vás bude starat váš stávající poradce.

Budou se tedy měnit obchodní místa ČMSS do designu ČSOB?

Ano, obchodní místa ČMSS „zmodrají“ – budou využívat nový název, nové logo „s plavcem“ i korporátní barvy ČSOB. Se změnou designu počítáme v roce 2021.

Jaký bude osud maskota ČMSS, Lišky?

Liška je již od 90. let vnímána jako symbol stavebního spoření v ČR. Klienti často nemluví o ČMSS, ale o Lišce. Proto počítáme s tím, že symbol Lišky bude s nově přejmenovanou ČSOB Stavební spořitelnou dále úzce spojen.

Proč se mění zavedený název ČMSS?

ČMSS je od roku 2019 100% dceřinou společností ČSOB. Touto změnou chceme integraci v rámci skupiny dokončit, chceme dát jasně najevo, že ČMSS je plnohodnotnou součástí skupiny. Přejmenování umožní lepší identifikaci a vnímání propojení ČMSS a ČSOB. Naši klienti mohou získat vše potřebné pod jednou střechou a jednou souhrnnou značkou ČSOB.

Kdy k přejmenování došlo?

ČMSS byla přejmenována na ČSOB Stavební spořitelnu s účinností od 12. března 2021.