Mladí lidé chtějí více spořit, v ČMSS nyní s prémií 2000 Kč

Za silným letošním nárůstem zájmu o stavební spoření je především nárůst počtu mladých střadatelů. „Vidíme, že největší zájem je mezi mladými do 29 let, zároveň je atraktivita stavebního spoření největší za posledních 7 let. Mladí se navíc chovají odpovědně, vědí, že budou v budoucnu potřebovat nějaké vlastní úspory,“ vysvětlil místopředseda představenstva ČMSS Jochen Maier.

Zájemci o úvěr musejí od letošního roku mít naspořeno alespoň 20 % z ceny nemovitosti. „Pořízení vlastního bydlení proto pro mladé lidi nebude tak dostupné jako dřív. Chtějí na to být připraveni, a to se odráží v nárůstu zájmu o stavební spoření,“ dodal Maier. ČMSS v prvním pololetí zaznamenala nárůst počtu nově uzavřených smluv o 43 %, z téměř 100 tisíc nových smluv tvoří téměř polovinu spoření pro mladé klienty.

Od září připravila ČMSS pro mladé klienty zvýhodnění ve formě prémie za uzavření smlouvy v maximální výši 2000 Kč. Odměna je určena pro klienty ve věku od 18 do 35 let a představuje stoprocentní slevu z poplatku za uzavření smlouvy. Po započítání této prémie a státní podpory tak výnos ze stavebního spoření dosáhne při ideální měsíční úložce 3,5 % ročně. Kromě této nabídky nadále zůstává v platnosti i možnost ukončit spořicí smlouvu bez jakýchkoli sankcí již po třech letech spoření.  

„Předpokládáme, že zájem o spoření ze strany mladých bude i nadále pokračovat a přispěje k nárůstu celého trhu. Přichází k nám stále více klientů, kteří dosud nikdy nespořili. Trh by tak letos vzrůst minimálně o 15 %, stavební spořitelny by měly uzavřít mezi 450 a 500 tisíci novými smlouvami,“ uzavřel Jochen Maier.

Tisková zpráva ke stažení (PDF) 

Kontakt: Tomáš Kofroň, vedoucí komunikace a tiskový mluvčí ČMSS, Vinohradská 3218/169, 100 17 Praha 10, e-mail: tomas_kofron@cmss.cz, tel.: +420 225 222 106

 

O ČMSS:

Českomoravská stavební spořitelna je největší českou stavební spořitelnou a největším poskytovatelem úvěrů v České republice. Vznikla v roce 1993 a od té doby uzavřela více než 7,8 milionu smluv. ČMSS v roce 2015 jako první finanční instituce v ČR překonala hranici 1 000 000 poskytnutých úvěrů, téměř každý čtvrtý dům či byt v ČR byl postaven či rekonstruován za pomoci peněz od Lišky. Aktuálně má ČMSS zhruba 1,3 milionu klientů. Akcionáři ČMSS jsou ČSOB (55 %) a Bausparkasse Schwäbisch Hall AG (45 %).