Novinka v portfoliu ČSOB Stavební spořitelny. Na trh přichází Zelený meziúvěr

Jednička na trhu bydlení, skupina ČSOB, přichází s další novinkou na bankovním trhu, kterou chce klienty motivovat k udržitelnému bydlení. Klienti ČSOB Stavební spořitelny mohou nyní financovat své bydlení šetrné k životnímu prostředí pomocí Zeleného meziúvěru. Novinka tak doplňuje řadu zvýhodněných produktů určených pro podporu udržitelného bydlení, které skupina ČSOB průběžně uvádí na trh.  

ČSOB Stavební spořitelna přichází na trh s novým produktem, kterým je Zelený meziúvěr. Klienti, kteří mají u jedničky na trhu stavební spoření, nyní mohou čerpat zajištěný překlenovací úvěr se slevou 0,2 % na úrokové sazbě. Úvěr je možné využít na všechny účely spojené s bytovou potřebou energeticky šetrného bydlení s Průkazem energetické náročnosti budovy ve třídě A nebo B. Pro zájemce je připravena také sleva 20 % na pojištění domácnosti, sleva na zhotovení energetického štítku a odhad nemovitosti zdarma.

Stále jsme jedinou bankou na trhu, která poskytuje zvýhodněné úroky u úvěrů na zelené bydlení. Navíc nabízíme i další slevy a výhody spojené s takovými úvěry. Chceme co nejvíce motivovat naše klienty, aby byli šetrnější k životnímu prostředí. Nově jsme se proto zaměřili i na oblast úvěrů ze stavebního spoření, kde doposud podobný produkt chyběl,“ vysvětluje Vlastimil Nigrin, místopředseda představenstva Hypoteční banky a ČSOB Stavební spořitelny.

Zelený meziúvěr mohou klienti využít na koupi, výstavbu, rekonstrukci či refinancování nemovitosti splňující podmínky moderního energeticky šetrného bydlení. Bance stačí předložit odpovídající energetický štítek ve třídě A nebo B, který je legislativně vyžadován jak při stavbě a přestavbě domu, tak i při jeho prodeji.

Zelený meziúvěr tak doplňuje stávající portfolio skupiny zaměřené na udržitelnost. Skupina ČSOB již dříve představila Zelenou hypotéku na nízkoenergetické domy, Zelené úvěry na pořízení fotovoltaiky a kondenzační kotle či Zelenou autopůjčku na vozy s alternativním pohonem. Že to banka s ekologií myslí vážně pak potvrdila při zavedení recyklovatelných platebních karet.

Zelené bydlení se dlouhodobě vyplácí

Bydlení v úsporných domech a bytech je při prvotních nákladech často o něco dražší, vyplácí se ale dlouhodobě. Především na nákladech za elektřinu, plyn či vodu mohou lidé žijící v úsporném bydlení ušetřit i desetitisíce ročně. „Pokud lidé více zainvestují již při pořizování či rekonstrukci bydlení jednorázově, v kombinaci s dotacemi a dalšími finančními stimuly je návratnost takové investice při nižších nákladech za energie v řádu jednotek let,“ doplnil Vlastimil Nigrin.

Výhody Zeleného meziúvěru

  • Sleva 0,2 % p.a. na úrokové sazbě zajištěného meziúvěru
  • Sleva 20 % na pojištění Náš domov
  • Sleva 30 % na zhotovení energetického štítkuu vybraných specialistů
  • Odhad nemovitosti zdarma

Tisková zpráva ke stažení (PDF)

Skupina ČSOB

je vedoucím hráčem na bankovním trhu v České republice. Naše motto „Digitálně a s lidmi“ nejlépe vyjadřuje probíhající investice do inovací a digitalizace, díky nimž neustále zjednodušujeme a zkvalitňujeme obsluhu našich klientů v online prostředí i na pobočkách. Naše služby jsou k dispozici 24 hodin denně 7 dnů v týdnu. Stavíme na unikátním bankopojišťovacím modelu, který nabízí pod jednou střechou vše pro řešení finančních potřeb – od bankovních služeb pod značkou ČSOB či Poštovní spořitelna přes pojištění od ČSOB Pojišťovny, ČSOB Penzijní společnost, ČSOB Leasing, ČSOB Asset Management, ČSOB Factoring a Patria Finance. Své služby poskytujeme všem typům zákazníků – fyzickým osobám, malým a středním podnikům i korporátní a institucionální klientele. Skupina ČSOB je součástí mezinárodní bankopojišťovací skupiny KBC, která působí především v Belgii a v regionu střední a východní Evropy.

V oblasti bydlení je ČSOB největším poskytovatelem úvěrů v České republice. Díky Hypoteční bance a ČSOB Stavební spořitelně, které jsou částí skupiny ČSOB, jejich celkový objem dosahuje cca 500 miliard korun. Naším cílem je nabídnout klientům veškeré služby spojené s bydlením jednoduše a pod jednou střechou – od úvěrů na bydlení, po hypotéky, stavební spoření a související služby jako je pojištění hypotéky, nemovitosti apod.