Novou HR ředitelkou ČMSS je Alena Bořilová

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) má od 1. června novou HR ředitelku. Stává se jí Alena Bořilová (40). Na pozici přichází z ČSOB, kde posledních 11 let působila na pozici Senior HR Business Partnera. „Přináší tak bohaté profesní zkušenosti s HR procesy, systémy odměňování, náborem zaměstnanců či s rozvojem kariéry a prací s talenty,“ uvedl k jejímu nástupu předseda představenstva ČMSS Tomáš Kořínek.

„Ráda bych se v nové pozici zaměřila především na rozvoj manažerů i talentů, kvalitní nábor i transparentní systém hodnocení. Rozvoj v těchto oblastech přispěje k dalšímu posílení značky ČMSS a zároveň zvýší povědomí o firmě, která přitahuje schopné lidi a nabízí místo, kde vás baví pracovat,“ řekla při svém nástupu Alena Bořilová.

Nová HR ředitelka ČMSS je vdaná, má dvě malé děti. Práce se částečně prolíná s jejími koníčky – věnuje se psychologii, individuálnímu i týmovému koučování. Volný čas ráda tráví chozením po horách nebo jízdou na in-linech.

Dosavadní HR ředitel Petr Vykopal opouští ČMSS po téměř 20 letech, rozhodl se věnovat koučování a rozvoji mezilidských vztahů ve vlastním koučovacím ateliéru. „Rád bych Petrovi moc poděkoval za jeho zhruba dvacetiletou misi v ČMSS a přeji mu, aby svého rozhodnutí ani na okamžik nelitoval,“ dodal Tomáš Kořínek.

Tisková zpráva ke stažení (PDF)

Alena Bořilová - FOTO (JPG)

Kontakt: Tomáš Kofroň, vedoucí komunikace a tiskový mluvčí ČMSS, Vinohradská 3218/169, 100 17 Praha 10, e-mail: tomas_kofron@cmss.cz, tel.: +420 225 222 106

 

O ČMSS:

Českomoravská stavební spořitelna je největší českou stavební spořitelnou a největším poskytovatelem úvěrů v České republice. Vznikla v roce 1993 a od té doby uzavřela více než 7,6 milionu smluv. ČMSS v roce 2015 jako první finanční instituce v ČR překonala hranici 1 000 000 poskytnutých úvěrů, téměř každý čtvrtý dům či byt v ČR byl postaven či rekonstruován za pomoci peněz od Lišky. Aktuálně má ČMSS zhruba 1,3 milionu klientů. Akcionáři ČMSS jsou ČSOB (55 %) a Bausparkasse Schwäbisch Hall AG (45 %).