Novým předsedou představenstva ČMSS je Tomáš Kořínek

Novým předsedou představenstva ČMSS se s účinností od 1. března stává Tomáš Kořínek (50). Do ČMSS přichází z představenstva ČSOB. „Stavební spoření má před sebou velmi dobré roky. Prostředí pomalu rostoucích úrokových sazeb je pro stavební spořitelny ideální – můžou nabídnout výhodné úrokové sazby na spoření a zároveň velkou výhodou zůstává garance úrokové sazby u úvěrů. Předpokládám proto, že v letošním roce ČMSS poroste v prodeji nových smluv i úvěrů,“ uvedl Tomáš Kořínek při svém nástupu.

Tomáš Kořínek v ČSOB pracoval od roku 2009, v květnu 2010 se stal ředitelem útvaru Řízení rizik a od počátku roku 2015 byl členem představenstva ČSOB odpovědným za oblast Řízení rizik skupiny (CRO).

Tomáš Kořínek vystudoval ČVUT v  Praze (Fakulta Elektrotechnická, obor Ekonomie a management). Před nástupem do ČSOB působil v seniorních manažerských funkcích ve významných finančních institucích na českém trhu, byl např. členem představenstva zodpovědným za risk management, finance a  operations ve Volksbank CZ.

Volný čas tráví Tomáš Kořínek především se svou rodinou, s pěti dětmi to ani jinak nejde. Rád tráví v zimě i v létě čas na horách, vyhledává kolektivní sporty a zajímá se také o historii.

V představenstvu Tomáš Kořínek vystřídal Vladimíra Staňuru, který z ČMSS odešel na konci loňského roku a nově působí na částečný úvazek v České bankovní asociaci. Představenstvo ČMSS je tříčlenné, kromě Tomáše Kořínka v něm působí ještě Jochen Maier a Petr Hlaváč.

Kontakt: Tomáš Kofroň, vedoucí komunikace a tiskový mluvčí ČMSS, Vinohradská 3218/169, 100 17 Praha 10, e-mail: tomas_kofron@cmss.cz, tel.: +420 225 222 106


Tisková zpráva ke stažení (PDF)

Tomáš Kořínek (JPEG)

 

O ČMSS:

Českomoravská stavební spořitelna je největší českou stavební spořitelnou a největším poskytovatelem úvěrů v České republice. Vznikla v roce 1993 a od té doby uzavřela více než 5,6 milionu smluv. ČMSS v roce 2015 jako první finanční instituce v ČR překonala hranici 1 000 000 poskytnutých úvěrů, téměř každý čtvrtý dům či byt v ČR byl postaven či rekonstruován za pomoci peněz od Lišky. Aktuálně má ČMSS zhruba 1,3 milionu klientů. Akcionáři ČMSS jsou ČSOB (55 %) a Bausparkasse Schwäbisch Hall AG (45 %).