Průzkum ČMSS: stavební spoření je stále častěji vnímáno jako vhodný produkt na zajištění stáří

Z aktuálního průzkumu společnosti IBRS pro Českomoravskou stavební spořitelnu (ČMSS) vyplývá, že stále více klientů vnímá stavební spoření jako vhodnou formu zajištění na penzi. Zatímco před dvěma lety považovalo stavební spoření za vhodný nástroj důchodového přilepšení jen 32 % dotázaných, v aktuálním průzkumu to bylo již 43 %.

 „Stále více lidí si uvědomuje, že pro spokojené stáří bude vhodné mít i jiné zdroje než důchod od státu. Po neúspěchu 2. pilíře tak hledají další možnosti získání úspor a uvědomují si, že právě stavební spoření díky své bezpečnosti je vhodnou alternativou,“ uvedl předseda představenstva ČMSS Vladimír Staňura.

Plných 43 % lidí tak stavební spoření označilo jako nejvhodnější produkt ke spoření na stáří. Nejvíce klientů podle očekávání za nejvhodnější považují penzijní připojištění (59 %), ostatní doporučované produkty už byly vnímány méně, např. investiční životní pojištění by zvolilo jen 30 % dotázaných a podílové fondy 26 % respondentů.

Sedm z 10 lidí si rovněž myslí, že stavební spoření má u nás budoucnost, takovou možnost volilo 71 % dotázaných. „Tato hodnota se v posledních letech výrazně nemění, potvrzuje to, že se celý sektor hodně stabilizoval a má na trhu v současné podobě velmi silné postavení,“ uzavřel Vladimír Staňura.

Průzkum realizovala agentura IBRS pro ČMSS v listopadu 2015 na vzorku 1000 respondentů z celé České republiky.

Tisková zpráva ke stažení (PDF) 

O ČMSS:

Českomoravská stavební spořitelna je největší českou stavební spořitelnou a největším poskytovatelem úvěrů v České republice. Vznikla v roce 1993 a od té doby uzavřela více než 5,6 milionu smluv. ČMSS v roce 2015 jako první finanční instituce v ČR překonala hranici 1 000 000 poskytnutých úvěrů, téměř každý čtvrtý dům či byt v ČR byl postaven či rekonstruován za pomoci peněz od Lišky. Aktuálně má ČMSS více než 1,3 milionu klientů. Akcionáři ČMSS jsou ČSOB (55 %) a Bausparkasse Schwäbisch Hall AG (45 %).