Vladimír Staňura ke konci roku opouští vedení ČMSS

„Neopouštím bankovní sektor, od počátku nového roku budu působit v České bankovní asociaci. Protože to bude angažmá na poloviční úvazek, budu se moci více věnovat rodině a svým zálibám,“ vysvětlil Vladimír Staňura.

 „Rád bych poděkoval všem kolegům za skvělých 14,5 roku,“ dodal. Nástupce Vladimíra Staňury ve vedení ČMSS bude oznámen v nejbližších dnech.

„Jsem přesvědčen o tom, že ČMSS i celý sektor stavebního spoření mají před sebou skvělé roky. Stavební spořitelny jsou ve výborné kondici, mají atraktivní nabídku, česká ekonomika poroste a zároveň se budou zvyšovat úrokové sazby. To vše jsou předpoklady pro velmi optimistický pohled do budoucnosti,“ uzavřel Vladimír Staňura.

Tisková zpráva ke stažení (PDF)

O ČMSS:

Českomoravská stavební spořitelna je největší českou stavební spořitelnou a největším poskytovatelem úvěrů v České republice. Vznikla v roce 1993 a od té doby uzavřela více než 5,6 milionu smluv. ČMSS v roce 2015 jako první finanční instituce v ČR překonala hranici 1 000 000 poskytnutých úvěrů, téměř každý čtvrtý dům či byt v ČR byl postaven či rekonstruován za pomoci peněz od Lišky. Aktuálně má ČMSS zhruba 1,3 milionu klientů. Akcionáři ČMSS jsou ČSOB (55 %) a Bausparkasse Schwäbisch Hall AG (45 %).