Pro novináře

Tiskové zprávy

Skupina ČSOB zvyšuje úrokové sazby, nejvýhodnější budou dlouhé fixace
Chcete vyzrát na rostoucí ceny energií?
Skupina ČSOB ohlašuje pokračující zvyšování úrokových sazeb hypoték
Novinka v portfoliu ČSOB Stavební spořitelny. Na trh přichází Zelený meziúvěr
Dostatek pracovních příležitostí, obchodů či míra hluku. Průzkum ukázal, na čem Čechům v životních fázích nejvíc záleží
ČSOB a Gobii Europe připravují revoluční řešení v oblasti realit
Pozemky meziročně zdražily téměř o pětinu. Ve druhém kvartálu znovu padaly rekordy
ČSOB podporuje ekologické stavby, snižuje sazbu na Zelené hypotéce
Stavíte dům na hypotéku a zdražování materiálů vám dělá čáru přes rozpočet? Možné je ‚navýšení‘ úvěru i posunutí termínů, radí skupina ČSOB

Zdražování stavebních materiálů dělá čáru přes rozpočet nejen developerům, ale i lidem, kteří si vzali hypotéku na stavbu či rekonstrukci. Pokud vám kvůli rostoucím cenám nevycházejí peníze, nebo hrozí posunutí termínů stavby, situaci řešte s bankou včas, radí skupina ČSOB. Hypotéku je možné „navýšit“ a časovou osu upravit, vyhnete se tak navíc zbytečným sankcím za neplnění smluvních podmínek.

Skupina ČSOB navyšuje přímou výplatu pojistného plnění pro zákazníky postižené tornádem

Hypoteční Banka a ČSOB Stavební spořitelna dočasně navyšují limity pro přímou výplatu pojistného plnění klientům, kterým tornádo poškodilo nemovitost financovanou úvěrem poskytovaným těmito společnosti. Opatření je možné použít na pojištění zástavy u kterékoliv pojišťovny.

ČSOB Pojišťovna zrychluje výplaty záloh postiženým tornádem a pomáhá s náhradním ubytováním

Praha 25. června 2021 Klientům postiženým živelnými událostmi na jihu Moravy je ČSOB Pojišťovna připravena vyplácet zálohy na pojistné plnění už do druhého pracovního dne po nahlášení majetkové škody. Pojišťovna se dále rozhodla vyjít postiženým vstříc odpuštěním spoluúčasti za škody vzniklé v souvislosti s tornádem. Klientům, kterým tornádo zničilo osobní vozidlo, bude poskytnut náhradní vůz.

Bez vstupního poplatku a bez omezení cílové částky. ČSOB Stavební spořitelna představuje nové Stavebko bez limitů

ČSOB Stavební spořitelna, jednička na českém trhu se stavebním spořením, představuje od 1. 7. 2021 nový produkt. V rámci Stavebka bez limitů klientům nabízí hned dva nové klíčové benefity – sjednání stavebního spoření bez vstupního poplatku a bez omezení cílové částky až do 5 000 000 Kč.

ČSOB reaguje na změny na trhu a u úvěrů na bydlení zvyšuje úrokové sazby

Skupina ČSOB, jejímiž členy jsou také Hypoteční banka a Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) od 8. března upravuje sazby úvěrů na bydlení.

Banky a stavební spořitelny loni na bydlení půjčily rekordních 315 miliard, silný zájem přetrvá i letos

Praha, 14. ledna 2021 Hypoteční banky v loňském roce poskytly historicky nejvyšší objem hypoték, dařilo se i úvěrům od stavebních spořitelen. V úvěrech na bydlení tak banky a stavební spořitelny loni dle odhadu skupiny ČSOB půjčily rekordních 315 miliard korun.

Stavebko od Lišky v novém roce se zvýhodněním až 3500 Kč

Praha, 11. ledna 2021 Stavebko od Českomoravské stavební spořitelny lze nyní získat ještě výhodněji. ČMSS klientům nabízí výhody ve výši až 3500 korun, nejvyšší možnou pobídku lze získat kombinací stavebka s nově otevřeným běžným účtem od ČSOB.

Zájem o úvěry od Lišky loni rychle rostl, stavebko ukázalo svou sílu a stabilitu

Praha, 5. ledna 2021 Zájem o úvěry ze stavebního spoření loni výrazně rostl, Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) zvýšila objem poskytnutých úvěrů o 25 procent. Stabilní zůstal rovněž zájem o nové smlouvy o stavebním spoření, stavebko v loňském roce více než kdy jindy ukázalo svou sílu a stabilitu.

Úvěry od stavebních spořitelen jsou nejlevnější v historii, průměrná sazba poprvé pod 2 procenty

Praha, 2. prosince 2020 Úroková sazba zajištěných úvěrů od stavebních spořitelen poprvé v historii klesla pod 2 procenta, úvěry ze stavebka jsou tak nejlevnější v historii. Nízké úrokové sazby přispívají k silnému zájmu o úvěry, ČMSS v listopadu poskytla nejvíce úvěrů za poslední dva roky.

Zájem o úvěry ze stavebka dále rychle roste, Liška v říjnu poskytla nejvíc úvěrů za dva roky

Praha, 4. listopadu 2020 Úvěrům ze stavebního spoření se letos daří současné situace navzdory. Silný růst předchozích měsíců potvrdil i říjen, Českomoravská stavební spořitelna zaznamenala nejsilnější měsíční prodeje úvěrů za poslední dva roky.

Podzim s Liškou: sleva 1500 Kč, nižší sazby vkladů i úvěrů

Praha, 16. října 2020 Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) s účinností od dnešního dne nabízí slevu až 1500 Kč za uzavření smlouvy o stavebním spoření. Nově také klesá úrokový bonus u stavebního spoření. Maximální možný výnos ze stavebka tak nyní dosahuje 3,6 procenta. ČMSS od října přichází také s vyšší slevou u nezajištěných úvěrů.

Stavebko v letošním roce potvrzuje sílu a stabilitu

Praha, 5. října 2020 Stavební spoření v letošním roce ukazuje svou sílu a stabilitu. Přes nepříznivý ekonomický vývoj a řadu nejistot roste se zvyšuje prodej úvěrů, zájem o stavební spoření je stabilní.

ČMSS začíná klienty připravovat na změnu svého názvu

Praha, 1. října 2020 Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) připravuje na březen příštího roku změnu svého názvu na ČSOB Stavební spořitelnu. V následujících měsících proto budou její kampaně i další marketingové aktivity doprovázet obě značky – ČMSS i ČSOB Stavební spořitelna.

Lišáci už jsou přestěhovaní do ČSOB Kampusu

Praha, 24. září 2020 Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) dokončila přestěhování téměř 500 svých zaměstnanců to centrály ČSOB na Radlické.

ČMSS se změní na ČSOB Stavební spořitelnu, Liška zůstává

Praha, 20. srpna 2020 Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) fakticky završí integraci do skupiny ČSOB změnou svého názvu v 1. čtvrtletí příštího roku. Maskot ČMSS, známá Liška, bude stavební spořitelnu doprovázet i nadále. Na klienty ČMSS a jejich smlouvy nebude mít změna názvu žádný dopad. Letos v září dojde rovněž k přestěhování zaměstnanců ČMSS do budovy ČSOB Kampusu.

Průměrný byt je větší než před 30 lety, zájem o menší byty ale začíná růst

Praha, 22. července 2020 Za posledních 30 let došlo v České republice k nárůstu průměrné obytné plochy bytové jednotky i růstu obytných místností na byt. Kvůli rostoucím cenám nicméně v poslední době dochází k návratu k menším bytům. Ve srovnání s Evropou přitom české byty stále velikostí patří spíše mezi podprůměrné, uvádí ČMSS.

Zájem o úvěry od Lišky v 1. pololetí vzrostl o 14 procent

Praha, 7. července 2020 Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) uzavřela v prvním pololetí o 14,2 procenta úvěrů více než loni. Vývoj v posledních měsících tak zájem o úvěry zatím zásadně neovlivnil. V posledních měsících rovněž výrazně vzrostl zájem o spoření.

Léto s Liškou: sleva až 3000 Kč za online a soutěž o iPhone

Praha, 1. července 2020 Českomoravská stavební spořitelna bude v letních měsících podporovat uzavření online smluv o stavebním spoření. Smlouvu se slevou na vstupním poplatku je možné uzavřít za asistence obchodního zástupce online či přímo na webu online.cmss.cz. Kromě slevy lze rovněž soutěžit o iPhone a získat další odměnu za doporučení stavebního spoření svým známým.

ČMSS prodává své sídlo, stěhuje se do ČSOB Kampusu

Praha, 30. června 2020 Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) prodává své sídlo na Vinohradské ulici a přestěhuje zaměstnance do centrály ČSOB na Radlické. Budovu od ČMSS kupuje společnost GES REAL, a.s., člen finanční skupiny GES GROUP.

Češi chtějí bydlet ve vlastním, roste zájem o předměstí

Praha, 25. června 2020 Bydlení se v České republice za posledních 30 let změnilo k nepoznání. Výrazně se změnila vlastnická struktura, silně vzrostl podíl lidí bydlících ve vlastním. Novým fenoménem se stal život na předměstích, vyplývá z první části studie ČMSS věnované vývoji bydlení v České republice. Události posledních měsíců na tomto dlouhodobém trendu nic nezměnily.

Liška v květnu poskytla více úvěrů i spoření než loni

Praha, 4. června 2020 Květnové údaje zatím potvrzují, že by zásah současné situace do trhu s bydlením nemusel být zásadní a dlouhodobý. ČMSS v květnu uzavřela více spořicích smluv i poskytla větší objem úvěrů než v květnu loňského roku.

Stavebko od Lišky se slevou 2000 Kč až do konce června

Praha 22. května 2020 Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) prodlužuje nabídku plošné slevy až 2000 Kč při uzavření smlouvy o stavebním spoření. Sleva platí do konce června jak při uzavření u obchodního zástupce, tak i při online zřízení. Stavebko bude i nadále patřit mezi bezpečné způsoby spoření s nejvyšším výnosem.

ČMSS do března zvýšila zisk o 14 % na 217 milionů Kč

Praha, 18. května 2020 Největší domácí stavební spořitelna vykázala v prvním čtvrtletí zisk 217 milionů korun. Začátek roku byl ve znamení nárůstu úvěrového obchodu, objem úvěrů vzrostl o čtvrtinu. Za nárůstem zisku jsou především úrokové výnosy a kvalita úvěrového portfolia. Současná situace nicméně určitě ovlivní obchodní i finanční výsledky ČMSS v dalších čtvrtletích.

Zájem o úvěry ČMSS ani v dubnu nepolevil

Praha, 6. května 2020 ČMSS v dubnu poskytla úvěry a meziúvěry ze stavebního spoření v objemu téměř dvě miliardy korun. Současná situace tak zatím na zájem o úvěry od Lišky nedopadá, meziročně vzrostl objem poskytnutých úvěrů o čtvrtinu.

České domácnosti zatím nepotřebují příliš sahat do úspor

Praha, 21. dubna 2020 Drtivá většina českých domácností kvůli současné situaci zatím nepotřebuje vybírat své úspory, vyplývá z průzkumu ČMSS. Část nebo veškeré své úspory chce nyní vybrat jen málo lidí, naopak velká většina chce pokračovat ve stávajícím způsobu spoření. Zhruba desetina střadatelů přitom naopak vidí v současné době zajímavé příležitosti a chtějí spořit a investovat více než doposud.

Zájem o úvěry v ČMSS do března rostl o pětinu, co bude dál?

Praha 6. dubna 2020 Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) poskytla o 22 % více úvěrů než v minulém roce. Potvrdila se tak původní očekávání o pozitivním letošním vývoji, zároveň zůstal stabilní zájem o stavební spoření. Události posledních týdnů nicméně povedou k ochlazení poptávky, která se projeví ve 2. čtvrtletí.

Stavebko od Lišky se slevou 2000 Kč

Praha 1. dubna 2020 Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) nově nabízí plošnou slevu až 2000 Kč při uzavření smlouvy o stavebním spoření. Sleva platí jak při uzavření u obchodního zástupce, tak i při online zřízení. Obchodní zástupci ČMSS jsou klientům osobně nadále k dispozici, nicméně v současné situace Liška doporučuje také využít online služby a telefonický kontakt s obchodníkem. Klientům v potížích nabízí ČMSS možnost odkladu části nebo celých splátek jejich úvěrů.

Skupina ČSOB nabídne u hypoték a úvěrů ze stavebního spoření vedle tříměsíčního odkladu splátek navíc i odklad splátek jistiny až na 12 měsíců

Skupina ČSOB umožní svým klientům od 31. března využít odklad splátek hypoték a úvěrů ze stavebního spoření. Klienti budou moci využít odklad splátek jistiny těchto úvěrů na dobu 6 až 12 měsíců, případně mohou získat tříměsíční odklad celé výše splátek. O odklad splátek mohou klienti požádat zdarma až do konce května, a to prostřednictvím webových stránek ČSOB, Hypoteční banky a ČMSS.

Cílená pomoc ČSOB lidem i firmám v tíživé situaci způsobené epidemií COVID-19

Přehled konkrétních opatření pro soukromé i firemní zákazníky ČSOB.

Liška zvýhodňuje online zřízení stavebka

Praha 23. března 2020 Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) nabízí online uzavření smlouvy o stavebním spoření s prémií až 2000 Kč pro cílové částky do 200 tisíc korun. Obchodní zástupci ČMSS jsou klientům nadále k dispozici, nicméně v současné situaci chce Liška co nejvíce zjednodušit klientům i obchodním zástupcům vzájemný kontakt a přístup k založení bezpečného spoření.

Stavebko baví čím dál více lidí, celkový počet smluv roste

Praha 18. března 2020 Stále více obyvatel České republiky baví stavebko, za atraktivní produkt pro spoření jej nyní označuje nejvíce lidí za posledních 5 let. Pozitivní vnímání veřejnosti se odráží i v rostoucím počtu klientů, na konci loňského roku měly stavební spořitelny 3,23 milionu platných spořicích smluv, to je o 60 tisíc víc než o rok dříve.

Češi jsou spokojení se svým bydlením, stěhovat se nechtějí

Praha 3. března 2020 Drtivá většina obyvatel České republiky je spokojena se svým bydlením. Přestože jsou se svým bydlením spokojeni, chtějí jej postupně dále vylepšovat, třeba i na úkor koupě nového bytu a stěhování, vyplývá z pravidelné studie ČMSS. Zároveň většina lidí věří, že se jejich ekonomická situace v letošním roce minimálně nezmění, čtvrtina počítá se zlepšením.

ČMSS loni zvýšila zisk o 11 procent na 965 milionů korun

Praha 14. února 2020 Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) v loňském roce zvýšila zisk o 11 procent. Za nárůstem zisku je především kvalitní úvěrové portfolio, nákladová obezřetnost a růst úrokových výnosů. V loňském roce došlo k mírnému nárůstu celkových vkladů i úvěrů.

Nezajištěné meziúvěry od Lišky nově s úsporou až 10 tisíc Kč

Praha 4. února 2020 Českomoravská stavební spořitelna nebude v prvním pololetí letošního roku účtovat poplatek za sjednání stavebního spoření v případě souběžného čerpání nezajištěného meziúvěru. Klienti tak mohou ušetřit až 10 tisíc korun.

Stavebko je atraktivní pro polovinu lidí, nejvíce za 10 let

Praha 22. ledna 2020 Atraktivita stavebního spoření je největší za posledních 10 let. Stavební spoření je zajímavé pro téměř polovinu populace, výrazně roste jeho obliba mezi mladými. Nejvyšší za 10 let je i zájem o uzavření smlouvy, vyplývá z pravidelné studie ČMSS. Aktuální nejvyšší výnos stavebka od Lišky dosahuje 4,3 % ročně. Největší domácí stavební spořitelna předpokládá, že zájem o stavební spoření i proto letos dále poroste.

Liška do nového roku vstupuje s odměnou až 4500 Kč za zřízení stavebka

Praha, 6. ledna 2020 Klienti Českomoravské stavební spořitelny získají v novém roce ještě větší prémie za zřízení doplňkových produktů, než tomu bylo v loňském roce. Maximální výše odměny tak může dosáhnout 4500 korun. ČMSS také od nového roku zvýhodňuje dětské smlouvy prémií 1500 Kč. Zájem o stavební spoření v letošním roce nadále poroste.

Představenstvo ČMSS posiluje Hélène Goessaert

Praha, 2. ledna 2020 Českomoravská stavební spořitelna rozšiřuje počet členů představenstva ze tří na čtyři. Novou členkou představenstva se stává Hélène Goessaert.

ČMSS jako první v ČR umožňuje nový digitální podpis smluv

Praha, 5. prosince 2019 Českomoravská stavební spořitelna spustila jako první finanční instituce v České republice novou generaci elektronického podpisu smluv. Hlavní výhodou je absence jakéhokoli dodatečného elektronického zařízení, stačí pouze běžný smartphone či tablet. Celý proces zřízení stavebního spoření nebo žádosti o úvěr se tak ještě zrychluje a zjednodušuje.

Studie ČMSS: 2020 přinese růst zájmu o stavebko i úvěry

Praha, 26. listopadu 2019 Stavební spořitelny čeká další dobrý rok. Největší domácí stavební spořitelna, ČMSS, předpokládá, že v příštím roce poroste zájem o nově uzavřené smlouvy o stavebním spoření i o úvěry na bydlení. Stavební spořitelny tak poměrně výrazně překročí hranici 500 tisíc nových smluv, úvěrům budou hrát do karet nadále výhodné úrokové sazby. Růst cen nemovitostí by měl v příštím roce zpomalit.

ČMSS do září zvýšila zisk o 6 procent na 747 milionů korun

Praha, 18. listopadu 2019 Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) navýšila v prvních třech čtvrtletích letošního roku svůj čistý zisk o šest procent. Za nárůstem zisku stojí především rostoucí úrokové příjmy, nadále kvalitní úvěrové portfolio a nákladová obezřetnost.

Zajištěný úvěr od ČMSS nově se sazbou pod 2 procenty

Praha, 6. listopadu 2019 Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) tento týden snížila úrokové sazby zajištěných meziúvěrů. Nejnižší možná úroková sazba zajištěného úvěru od Lišky tak klesá o desetinu procentního bodu na 1,99 %.

ČMSS již uzavřela 8 milionů smluv o stavebním spoření

Praha 22. října 2019 Českomoravská stavební spořitelna uzavřela osmimiliontou smlouvu o stavebním spoření ve své historii. Stavební spoření je v České republice dlouhodobě nejoblíbenějším zabezpečeným spořicím produktem, v ČMSS klienti naspořili již téměř 700 miliard korun.

ČMSS do září uzavřela 125 tisíc spořicích smluv

Praha 7. října 2019 Českomoravská stavební spořitelna za první tři čtvrtletí uzavřela přes 125 tisíc smluv o stavebním spoření, meziročně je to mírný nárůst. Stavební spoření je dlouhodobě základem úspor českých domácností. Za letošním vývojem je především vylepšení spořicího tarifu, nové kampaně i užší spolupráce s mateřskou ČSOB.

Uzavření stavebka u ČMSS nově s bonusem až 3000 korun, zvýhodnění se dotkne i úvěrů.

Praha, 2. září 2019 Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) od začátku září nabízí uzavření smlouvy o stavebním spoření zdarma. Dále připravila speciální zvýhodněný balíček stavebního spoření a běžného účtu od ČSOB, díky kterému mohou získat celkový bonus 3000 Kč. Užší spolupráce s ČSOB přináší i první výhody v oblasti úvěrů.

Studie ČMSS: Půlka českých domácností chystá rekonstrukci

Praha, 20. srpna 2019 Český bytový fond je ve srovnání se zahraničím stále zastaralý. Obyvatelé České republiky přitom chtějí bydlet lépe, téměř polovina domácností proto chystá rekonstrukci svého bytu či domu. Náklady na rekonstrukci zpravidla zvládnou pokrýt ze svých úspor. Pokud úspory nestačí, nejčastější volbou je úvěr od stavební spořitelny.

Studie ČMSS: potenciál stavebka stále roste, jeho atraktivita je na dlouhodobém maximu

Praha, 15. července 2019 Popularita stavebního spoření stále roste a potenciálních zájemců o uzavření smlouvy je největší v historii, vyplývá z pravidelné studie ČMSS. Stavební spoření je atraktivní téměř pro polovinu populace. Nárůst zájmu o stavební spoření povede i k vyššímu počtu uzavřených smluv v letošním roce.

Novým členem představenstva ČMSS je Ladislav Neuhäuser

Praha 1. července 2019 Novým členem představenstva Českomoravské stavební spořitelny (ČMSS) se s účinností od dnešního dne stává Ladislav Neuhäuser. V představenstvu bude zodpovědný za oblast financí a operations, ve funkci vystřídá Petra Hlaváče.

Stavebko od ČMSS lze nově zřídit plně online i z mobilu

Praha 4. června 2019 Českomoravská stavební spořitelna spustila možnost online zřízení stavebního spoření. Pro uzavření smlouvy není nutný kontakt s obchodním zástupcem, smlouvu lze zřídit plně online, využít lze přitom i mobilní telefon.

ČMSS vylepšuje úvěry: až milion bez zajištění a bez poplatku

Praha 22. května 2019 Českomoravská stavební spořitelna od tohoto týdne zjednodušila a vylepšila nabídku svých meziúvěrů. Maximální možná výše nezajištěného úvěru roste na jeden milion korun, nezajištěné meziúvěry budou rovněž bez poplatku za poskytnutí. Dochází také ke zjednodušení nabídky tak, aby klient nemusel složitě vybírat mezi jednotlivými druhy meziúvěrů.

ČMSS zvyšuje úročení vkladů o 0,2 bodu, možný výnos 3,8 %

Praha 15. května 2019 Českomoravská stavební spořitelna s účinností od 17. května nabízí klientům nový tarif AktivPlus, u kterého dochází k navýšení úročení stavebního spoření o 0,2 procentního bodu. Stavební spoření je dlouhodobě nejvýnosnějším zabezpečeným spořicím produktem, po spuštění nového tarifu se maximální možný výnos v ČMSS přiblíží čtyřem procentům.

ČMSS rozšiřuje produktovou nabídku o autopojištění

Praha 2. května 2019 Českomoravská stavební spořitelna od počátku května rozšiřuje svou produktovou nabídku o autopojištění, nově lze s jejími obchodními zástupci uzavřít povinné či havarijní pojištění.

ČMSS snižuje úrokové sazby zajištěných úvěrů o 0,15 bodu

Praha 26. dubna 2019 Českomoravská stavební spořitelna s účinností od dnešního dne snižuje úrokové sazby úvěrů o 0,15 procentního bodu. Zajištěné úvěry tak lze v ČMSS získat se sazbou od 2,34 procenta. Klesly přitom úrokové sazby pro nové klienty i pro refinancování.

ČSOB získá od Bausparkasse Schwäbisch Hall podíl v ČMSS

Praha 15. dubna 2019 ČSOB, člen skupiny KBC Group, a německá stavební spořitelna Bausparkasse Schwäbisch Hall (BSH) uzavřely dohodu, na jejímž základě získá ČSOB od BSH její 45procentní podíl v Českomoravské stavební spořitelně (ČMSS) za celkovou částku 240 mil. eur. ČSOB tím zvýší svůj podíl v ČMSS na 100 procent a stane se jejím jediným akcionářem.

ČMSS nabízí zvýhodněné 1+1 spoření pro rodiny

Praha, 2. dubna 2019 Českomoravská stavební spořitelna od počátku dubna zvýhodňuje klienty, kteří si v rámci rodiny chtějí uzavřít více smluv o stavebním spoření. Každou druhou smlouvu nově získají klienti bez poplatku za uzavření. V letošním roce lze očekávat pokračující oživení zájmu o stavební spoření.

Refinancování láká, sazbu si lze zajistit až dva roky dopředu

Praha, 18. března 2019 Velkým tématem trhu s bydlením je refinancování úvěrů, letos končí fixace více než 100 tisícům úvěrů. Stále silnější pozici v této oblasti hrají stavební spořitelny, které mohou konkurovat výhodnější úrokovou sazbou. ČMSS nově vylepšuje svou nabídku refinancování úvěrů – kromě zajímavé úrokové sazby lze refinancovat až 2 roky dopředu a zároveň získat spořicí smlouvu bez vstupního poplatku.

Atraktivita stavebního spoření roste, je nejvyšší za 8 let

Praha, 12. března 2019 Stavební spoření získává stále větší popularitu. Jeho atraktivita je podle studie ČMSS nejvyšší za posledních 8 let. Nárůst zájmu o stavební spoření se odráží i ve vyšším počtu uzavřených smluv. Loni zaznamenaly stavební spořitelny růst o 15 %, letos lze očekávat další zvýšení prodejů.

ČMSS spustila nové internetové bankovnictví Klientská zóna

Praha, 25. února 2019 Českomoravská stavební spořitelna spustila nové internetové bankovnictví s názvem Klientská zóna. Nové rozhraní umožňuje oproti původní verzi i aktivní operace, nabízí větší klientský komfort a rozsah služeb.

Novým marketingovým ředitelem ČMSS je Martin Lauer

Praha, 11. února 2019 Novým marketingovým ředitelem Českomoravské stavební spořitelny se od 1. února stal Martin Lauer. V pozici vystřídal Vlaďku Dvořákovou, která se po 12 letech rozhodla pro změnu. ČMSS tak získává špičkového manažera se zkušenostmi z korporátního i agenturního světa.

Stavební spořitelny letos zvýší prodej smluv přes 500 tisíc kusů

Praha, 5. února 2019 Stavební spořitelny letos navážou na úspěšný rok 2018. Prodej smluv by měl pokračovat v růstu a mohl by atakovat hranici půl milionu smluv. I v úvěrování čeká stavební spořitelny další nadprůměrně silný rok, vyplývá ze studie Českomoravské stavební spořitelny.

ČMSS prožila skvělý úvěrový rok, vzrostl i zájem o spoření

Praha, 7. ledna 2019 Stavební spořitelny v loňském roce zaznamenaly jeden z nejúspěšnějších úvěrových roků ve své historii. ČMSS poskytla nejvíce úvěrů za posledních 9 let. Rostoucí popularitu stavebního spoření potvrdil i zájem o nové spořicí smlouvy, které vzrostly o 15 procent. Výhled na rok 2019 je také velmi pozitivní.

ČMSS v novém roce připravila slevy pro děti i starší generaci

Praha, 3. ledna 2019 ČMSS od počátku roku připravila zvýhodnění stavebního spoření pro děti i pro lidi ve věkové kategorii od 55 let. Dětem nabízí slevu 2000 Kč za uzavření smlouvy, nově nabídku rozšiřuje i na nové klienty ve věku 55+, kteří získají slevu 1500 korun. Zájem o stavební spoření by měl v letošním roce dále růst.

Sazby úvěrů ze stavebního spoření se už rok drží pod hypotékami, rozdíl by se měl zvyšovat

Praha, 26. listopadu 2018 Loni na podzim byly sazby úvěrů ze stavebních spořitelen poprvé po 10 letech nižší než sazby hypoték. Tento trend od té doby přetrvává, v následujících měsících by se rozdíl měl zvyšovat ve prospěch stavebních spořitelen.

Mladí lidé chtějí spořit, v ČMSS nově i děti se slevou 2000 Kč

Praha, 14. listopadu 2018 ČMSS před koncem roku zvýhodňuje stavební spoření pro děti a mladé klienty, nabízí jim slevu 2000 Kč za uzavření smlouvy, tuto nabídku nyní rozšiřuje i na děti. Zájem mladých klientů i rodičů a prarodičů o stavební spoření v poslední době roste.

Češi chtějí vlastní bydlení, jinde jsou více rozšířené nájmy

Praha, 6. listopadu 2018 Zájem o úvěry stavebních spořitelen v letošním roce rychle roste. ČMSS poskytla doposud úvěry za 24 miliard korun, to je meziročně o čtvrtinu více, výrazně také roste průměrná výše úvěru. Češi používají úvěry od stavebních spořitelen na koupě i rekonstrukce, rádi totiž bydlí ve vlastním. K nárůstu zájmu přispívají i výhodné úrokové sazby.

25 let ČMSS: 7,8 milionu klientů a úvěry za 430 miliard

Praha, 10. září 2018 Nejúspěšnější česká stavební spořitelna vznikla 8. září 1993. Jak za 25 let vyrostla, kolik klientů s ní spořilo a kolika lidem pomohla najít odvahu bydlet po svém?

Mladí lidé chtějí více spořit, v ČMSS nyní s prémií 2000 Kč

Praha, 3. září 2018 Zájem o spoření mezi mladými klienty letos výrazně roste. Důvodem jsou nová legislativní opatření, která mj. u zájemců o úvěr na bydlení požadují více vlastních úspor. Podle průzkumu ČMSS je zájem o stavební spoření největší právě mezi mladými lidmi. ČMSS chce tento zájem nyní podpořit prémií 2000 Kč za uzavření spořicí smlouvy.

ČMSS v nové kampani dodává odvahu bydlet ve vlastním

Praha, 27. srpna 2018 Českomoravská stavební spořitelna od dnešního dne spouští novou reklamní kampaň. Navazuje v ní na úspěšné „hrdinské“ spoty dodávající odvahu bydlet podle svého. V hlavní roli se tentokrát představí horolezci.

ČMSS v pololetí zvýšila zisk na 535 milionů

Praha, 13. srpna 2018 Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) zvýšila v prvním pololetí meziročně čistý zisk o 5 procent. Za nárůstem stojí především nižší tvorba opravných položek, nákladová disciplína a úspěšné obchodní výsledky, kdy došlo k růstu uzavřených smluv i poskytnutých úvěrů. Pozitivní je i výhled na druhé pololetí.

ČMSS v pololetí: růst nových smluv o 43 % na téměř 100 tisíc a 13,8 miliardy v poskytnutých úvěrech
ČMSS zažila nejlepší úvěrový měsíc své historie: 3,6 miliardy

Praha, 2. července 2018 Červen se z hlediska objemu poskytnutých úvěrů stal nejlepším měsícem v celé 25leté historii Českomoravské stavební spořitelny. ČMSS uzavřela úvěrové smlouvy za 3,6 miliardy Kč a překonala tak dosavadní rekord z dubna 2009.

Červen v ČMSS ve znamení šťastných sedmiček: 7 777 777

Praha, 25. června 2018 7 777 777 = počet smluv uzavřených ČMSS od jejího vzniku před 25 lety. Smlouvu v pořadí se samými sedmičkami uzavřela Českomoravská stavební spořitelna v minulých dnech.

Atraktivita stavebního spoření je nejvyšší od roku 2011

Praha, 20. června 2018 Stavební spoření láká stále více klientů. Silně rostoucí prodeje doprovází i pozitivní očekávání zájemců, atraktivita sektoru je tak nejvyšší za posledních 7 let. Zájem o stavebko se zvyšuje především mezi mladou generací do 29 let, vyplývá za aktuálního průzkumu ČMSS. Mladí lidé si uvědomují, že pořízení vlastního bydlení nebude tak jednoduché jako doposud.

Novou HR ředitelkou ČMSS je Alena Bořilová

Praha, 4. června 2018 Novou HR ředitelkou ČMSS se od 1. června stala Alena Bořilová. V pozici vystřídá Petra Vykopala, který se rozhodl opustit svět korporace a pokračovat v kariéře mimo bankovnictví.

ČMSS nově poskytne úvěr i bez předem vybrané nemovitosti

Praha, 29. května 2018 Klienti ČMSS nově budou moci získat úvěr i bez konkrétní vybrané nemovitosti. Díky novému produktu „Úvěr v předstihu“ klienti získají jistotu při financování svého bydlení, nebudou muset po výběru nemovitosti čekat, jestli jim bude půjčka schválena. Úvěr v předstihu lze získat jako překlenovací i řádný úvěr se standardními podmínkami. ČMSS v letošním roce předpokládá další nárůst úvěrových aktivit.

ČMSS v 1. čtvrtletí zvýšila zisk o 28 procent na 274 milionů

Praha, 21. května 2018 Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) zvýšila v prvním čtvrtletí meziročně čistý zisk o 28 procent. Za nárůstem stojí především nižší tvorba opravných položek, nákladová disciplína a oživení zájmu o nové smlouvy stavebního spoření.

Se stavěním zámku z písku nemusejí Češi čekat až do léta

Praha, 14. května 2018 Mezi oblíbené letní kratochvíle patří i stavění zámku z písku. Letos nemusejí obyvatelé České republiky čekat až do prázdnin, písečné zámky mohou v řadě českých měst stavět už nyní. ČMSS vyráží do regionů s roadshow zaměřenou na podporu stavebního spoření pro mladé i úvěrování.

ČMSS už na bydlení rozpůjčovala přes 400 miliard korun

Praha, 18. dubna 2018 Objem překlenovacích úvěrů na bydlení poskytnutých Českomoravskou stavební spořitelnou (ČMSS) přesáhl 400 miliard korun. ČMSS tak patří mezi největší poskytovatele úvěrů na bydlení v historii České republiky. V letošním roce počítá s dalším meziročním růstem poskytnutých úvěrů.

ČMSS do března zvýšila prodej smluv o 56 %, pozitivní výhled na celý rok

Praha, 3. dubna 2018 Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) v prvních třech měsících zvýšila prodej nových smluv o stavebním spoření o 56 procent. Začátek roku tak potvrzuje pozitivní výhled na letošní rok, podle odhadu ČMSS by letos stavební spořitelny měly zvýšit prodeje minimálně o 15 procent.

Letos končí fixace nejvíce lidem v historii, každý třetí změní banku

Praha, 19. března 2018 Fixace hypotéky letos končí nejvíce lidem v historii. Zhruba každý třetí přitom při refixaci banku změní. ČMSS pro účely refinancování připravila zvýhodněné úvěrové podmínky s jednodušším procesem vyřízení a úrokovou sazbou 1,9 %.

Novým předsedou představenstva ČMSS je Tomáš Kořínek

Praha, 28. února 2018 Do představenstva Českomoravské stavební spořitelny (ČMSS) od počátku března nastupuje Tomáš Kořínek. V pozici nahradil Vladimíra Staňuru, který ČMSS opustil ke konci loňského roku.

Spoření vs. inflace: vítězem loni stavebko, další spořicí produkty inflaci neporazily

Praha, 12. února 2018 Stavební spoření loni klientům připsalo výnos 3,2 procenta. Mezi zabezpečenými spořicími produkty je to nejvyšší výnos, spořicí účty, termínované vklady ani státní dluhopisy inflaci neporazily, vyplývá ze studie ČMSS.

ČMSS v novém roce zlevňuje úvěry o 0,3 procentního bodu

Praha, 8. ledna 2018 Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) od počátku ledna zlevnila nezajištěné úvěry, které lze nově získat již od 3,8 procenta. Pokračuje také ve zvýhodněné nabídce úvěrů na refinancování, které lze pořídit za 1,9 procenta. V loňském roce ČMSS poskytla úvěry za více než 22 miliard korun, v letošním roce počítá s růstem.

Stavebko mezi mladými táhne, zájem loni vzrostl o čtvrtinu

Praha, 3. ledna 2018 Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) bude i v novém roce podporovat zájem o dětské smlouvy prémií 2000 Kč. Zájem o stavební spoření pro děti roste a v poslední době tvoří téměř polovinu všech nových smluv o stavebním spoření. V letošním roce lze očekávat nárůst zájmu o stavební spoření.

Vladimír Staňura ke konci roku opouští vedení ČMSS

Praha, 28. listopadu 2017 Dlouholetý předseda představenstva Českomoravské stavební spořitelny (ČMSS) Vladimír Staňura ukončí ke konci letošního roku po více než 14 letech své působení ve vedení ČMSS.

Stavebko čeká úspěšný rok, poroste zájem o spoření i úvěry

Praha, 21. listopadu 2017 Zájem o stavební spoření i úvěry v roce 2018 výrazně poroste. Zájmu o spoření budou kromě výhodných spořicích sazeb nahrávat i rostoucí atraktivita sektoru a pomalu rostoucí úrokové sazby v ekonomice. Motorem pokračujícího růstu úvěrů pak budou rekonstrukce a modernizace. Stavební spořitelny by tak měly zvýšit prodej nových smluv o 15 %, mírnějším tempem poroste i zájem o úvěry, kde spořitelny vykáží nejlepší výsledek za posledních 8 let, vyplývá z prognózy ČMSS.

Nová pojištění spojená s bydlením: ČMSS ochrání nájemce i splátky úvěru v případě poničení stavby

Praha, 14. listopadu 2017 Klienti ČMSS mohou být nyní při výstavbě vlastní nemovitosti nebo pronájmu ještě více chráněni. Ve spolupráci s ČSOB Pojišťovnou mohou získat dvě nová, na trhu ojedinělá, pojištění: ochranu splátek úvěru v případě poškození stavby a pojištění odpovědnosti nájemce stavby.

Zájem o dětské stavebko roste, ČMSS nabízí prémii 2000 Kč

Praha, 30. října 2017 Zájem o stavební spoření pro děti roste a v poslední době tvoří téměř polovinu všech nových smluv o stavebním spoření. Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) zájem o dětské smlouvy bude i nadále podporovat prémií 2000 Kč za uzavření smlouvy o stavebním spoření.

Češi rádi bydlí ve vlastním, byty jsou ale malé a zastaralé

Praha, 17. října 2017 Obyvatelé České republiky bydlí více ve vlastních bytech či domech, naopak na západ od českých hranic je více rozvinuté nájemní bydlení. České domácností mají přitom v průměru menší bydlení než je tomu běžné v Evropské unii. Velkým tématem pro české domácnosti zůstávají rekonstrukce, polovina z nich chce své bydlení vylepšovat.

ČMSS poskytla o 7 % více úvěrů, roste zájem o malé úvěry

Praha, 4. října 2017 ČMSS v prvních třech čtvrtletích meziročně zvýšila objem poskytnutých úvěrů o 7 procent. K výraznému růstu dochází především u úvěrů na rekonstrukce a modernizace. Dochází i k oživení zájmu o stavební spoření, kde klienti mohou získat výnos až 3,4 %.

Atraktivita stavebního spoření je nejvyšší za posledních 7 let

Praha, 21. září 2017 Atraktivita stavebního spoření v posledních letech stále roste a aktuálně je nejvyšší od roku 2011, kdy došlo ke snížení státní podpory. Zároveň vzrostl podíl lidí, kteří si v nejbližším roce chtějí založit stavební spoření, vyplývá z průzkumu ČMSS.

Srdcerváči za podpory ČMSS vstupují do dalšího ročníku

Praha, 7. září 2017 Začíná pátý ročník fundraisingového a osvětového projektu Srdcerváči, letos v duchu Sedmi statečných. Sedm osobností se zdravotním postižením v něm bude svými příběhy inspirovat a otevírat diskuzi o předsudcích a zbytečných překážkách v oblasti zaměstnávání. Tvářemi letošní kampaně jsou vrcholoví sportovci. Hlavním partnerem projektu je ČMSS, ambasadorem letošního ročníku je místopředseda ČMSS Manfred Koller.

Liška přiváží první koulovačku nové sezóny

Praha, 4. září 2017 V ulicích českých i moravských měst se ode dneška začne objevovat první sníh. V rámci nové komunikační kampaně a podpory konceptu „Najděte se ve vlastním“ přiváží ČMSS do regionů akci „Letní koulovačka s Liškou“. Součástí kampaně bude i soutěž o dvoudenní pobyt v iglú na rakouském ledovci.

ČMSS od září dává dětem a mladým prémii 2000 Kč

Praha, 30. srpna 2017 Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) bude od počátku září odměňovat děti a mladé prémií 2000 Kč za uzavření smlouvy o stavebním spoření. V platnosti nadále zůstávají i letní akce s odměnou 1000 Kč pro všechny za novou smlouvu nebo možností předčasného ukončení smlouvy.

Rekonstrukce dětského pokojíčku zpravidla stojí do 50 tisíc Kč, na větší částky dobře slouží úvěr od stavební spořitelny

Praha, 9. srpna 2017 Na rekonstrukci dětského pokojíčku podle představ rodičů většinou stačí částka do 50 tisíc korun. Takovou investici jsou schopni zvládnout z vlastních úspor. Pětina rodičů plánuje dražší rekonstrukci, v takovém případě nejčastěji sáhnou po úvěru od stavební spořitelny, vyplývá ze studie ČMSS.

ČMSS letos poskytla o 20 % více úvěrů, lákají rekonstrukce

Praha, 10. července 2017 Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) do konce června zvýšila prodej úvěrů o více než 20 procent. Roste především zájem o malé úvěry na rekonstrukce a modernizace. Za nárůstem zájmu jsou výhodné úrokové sazby, navýšení maximální částky nezajištěných úvěrů i větší potřeba Čechů rekonstruovat. Stavební spořitelny by letos měly poskytnout nejvíce úvěrů od roku 2010.

Letní novinky v ČMSS: odměna 1000 Kč i větší flexibilita

Praha, 29. června 2017 Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) bude ve 3. čtvrtletí odměňovat klienty včetně dětí a mladých do 26 let prémií 1000 Kč za uzavření smlouvy o stavebním spoření. Stavební spoření také bude více flexibilní, bude jej možné bez sankcí ukončit již po třech letech.

Stavební spořitelny poskytnou nejvíce úvěrů od roku 2010

Praha, 22. června 2017 Stavební spořitelny zaznamenají v prvním pololetí silný růst své produkce a růstu by měly dosáhnout i za celý letošní rok. ČMSS předpokládá, že zájem o úvěry od stavebních spořitelen bude letos největší od roku 2010.

Češi bydlí ve srovnání s EU dráž a hůře, chtějí to změnit

Praha, 13. června 2017 Obyvatelé České republiky nejsou příliš spokojeni se svým bydlením. Ve srovnání s průměrem Evropské unie bydlí v menších a starších bytech. Na bydlení navíc dávají větší část svých příjmů než je v Evropě zvykem. Lidé proto cítí potřebu své bydlení vylepšovat a na trhu je obrovský prostor pro rekonstrukce a modernizace. První volbou při financování těchto úprav je pro ně stavební spoření.

Za uzavření smlouvy u ČMSS získají klienti odměnu 1000 Kč

Praha, 15. května 2017 Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) nově pro klienty připravila prémii 1000 Kč za uzavření smlouvy o stavebním spoření. ČMSS také prodlužuje zvýhodnění tzv. rodinných smluv, ke každé uzavřené smlouvě v rámci rodiny získají klienti odměnu v podobě houpací sítě.

ČMSS spouští soutěž „Svět bydlení očima dětí“ o 50 tisíc Kč

Praha, 9. května 2017 Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) spouští soutěž „Svět bydlení očima dětí“. Hlavní cenou je příspěvek na rekonstrukci dětského pokojíčku v hodnotě 50 tisíc korun.

Novým členem představenstva ČMSS se stal Jochen Maier

Praha, 2. května 2017 Novým členem představenstva Českomoravské stavební spořitelny (ČMSS) se na začátku května stal Jochen Maier (45). V představenstvu se stane nástupcem Manfreda Kollera, který koncem roku po téměř 15 letech strávených v ČMSS odejde do penze.

Handicapovaní vzkazují bankám: započtěte nám příjmy z invalidního důchodu

Praha, 25. dubna 2017 Drtivá většina zdravotně postižených obyvatel České republiky by uvítala speciální finanční produkt pro financování nebo rekonstrukci vlastního bydlení. Základním předpokladem pro ně přitom je, že jim finanční instituce započítá jejich invalidní důchod do příjmů. Zároveň by respondenti uvítali možnost zvýhodněných úvěrů na pořízení specializovaného vybavení. Vyplývá to ze společného průzkumu ČMSS a osvětového projektu Srdcerváči.

ČMSS nově poskytuje meziúvěry bez poplatku za vyřízení

Praha, 12. dubna 2017 Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) nově neúčtuje poplatek za vyřízení nezajištěného úvěru typu Kredit. Klienti tak na tomto poplatku ušetří několik tisíc korun.

Zájem o úvěry ČMSS do března vzrostl o 52 procent

Praha, 5. dubna 2017 Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) v 1. čtvrtletí zvýšila prodej úvěrů o 52 procent. Roste především zájem o malé úvěry na rekonstrukce a modernizace. Za nárůstem zájmu je především vylepšení úvěrové nabídky z loňského léta a rekordně nízké úrokové sazby. Zájem o úvěry by měl růst po celý rok 2017.

Inflaci loni ze zajištěných produktů porazilo jen stavební spoření

Praha, 6. března 2017 Stavební spoření v ČMSS loni klientům připsalo zhodnocení 3,2 %. Loňská průměrná inflace přitom dosáhla 0,7 % a z výnosu stavebního spoření tak příliš neukrojila. S reálným výnosem 2,5 % tak stavební spoření bylo jednoznačně nejvýnosnějším spořicím produktem. Ostatní spořicí produkty (spořicí účty, termínované vklady, státní dluhopisy) loni inflaci neporazily, stejně jako velká část fondů v doplňkovém penzijním spoření.

Češi i Němci stále častěji řeší zajištění na stáří pomocí nemovitosti

Praha, 21. února 2017 Češi vnímají stavební spoření jako způsob zajištění na stáří, ať už pomocí naspořených peněz či investice do vlastní nemovitosti. Podobně v posledních letech smýšlejí i Němci, kteří věří nemovitosti jako formě zajištění na stáří víc než zákonnému důchodu od státu.

ČMSS loni mírně zvýšila zisk na 1,18 miliardy korun

Praha, 13. února 2017 Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) v loňském roce mírně zvýšila zisk na 1,18 miliardy korun. Kromě stabilních obchodních výsledků k tomu přispěla i nižší tvorba opravných položek.

Stavební spoření 2017: mírný růst nových smluv i úvěrů

Praha, 24. ledna 2017 Stavební spořitelny mají za sebou velmi úspěšný rok, když v loňském roce poskytly úvěry za zhruba 50 miliard korun a uzavřely přes 473 tisíc nových spořicích smluv. Výhled pro letošní rok zůstává stabilní a optimistický, ČMSS předpokládá v obou hlavních oblastech mírný nárůst v řádu jednotek procent.

ČMSS loni zopakovala silný rok v úvěrech i smlouvách

Praha, 24. ledna 2017 ČMSS v roce 2016 uzavřela 185 tisíc nových smluv o stavebním spoření a potvrdila pozici největší domácí stavební spořitelny. Velmi úspěšný rok prožila i v úvěrové oblasti, když uzavřela nové půjčky v objemu 23,4 miliard korun a zopakovala tak silný předchozí rok. V letošním roce chce ČMSS dále růst.

Nové rizikové životní pojištění od ČMSS zlevňuje meziúvěry

Praha, 11. ledna 2017 ČMSS od nového roku nabízí rizikové životní pojištění s novým partnerem – ČSOB Pojišťovnou. Tento typ pojištění je nabízen především jako ochrana splátek úvěru nebo meziúvěru, klienti při jeho zřízení mohou získat i slevu z úrokové sazby meziúvěru. V loňském roce zaznamenala ČMSS čtvrtinový nárůst prodeje doplňkových finančních produktů.

ČMSS v novém roce zvýhodní úvěry i dětské smlouvy

Praha, 3. ledna 2017 Po výrazném nárůstu úvěrů v loňském posledním čtvrtletí bude Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) i v novém roce úvěrové obchody podporovat prémií až 2000 Kč za uzavření nezajištěného úvěrového obchodu. Liška podpoří také rostoucí zájem o dětské smlouvy, ke každé nově uzavřené dětské smlouvě přidá prémii až 1000 korun.

Co si Češi přejí k Vánocům?

Praha, 20. prosince 2016 Obyvatelé České republiky by nejraději od Ježíška dostali nové vybavení do domácnosti či dovolenou se svými blízkými. Řada lidí ale nemyslí jen na sebe, upřednostnila by pomoc potřebným, ať už formou darů pro někoho ve svém okolí nebo pro různé nadace či fondy. Objevují se ale i netradiční přání, např. nový náhrobní kámen, liščí kožich nebo odvolání konkrétních lidí ze stavebních odborů a městských úřadů blokujících rekonstrukce klientů.

Mladí očekávají od stavebka zhodnocení a první úspory pro pořízení nemovitosti, další generace hledají zajištění na stáří

Praha, 14. prosince 2016 Stavební spoření provází klienty v České republice po celý život. Důvody zřízení „stavebka“ se přitom v jednotlivých etapách života liší. Mladší generace vítá především možnost naspoření určité částky, která pomůže v prvním bydlení a zároveň hledá zajímavější výnos než na běžných účtech. Pro další generace je pak prioritou zajištění svých potomků a vytvoření finanční rezervy do důchodu.

ČMSS se stává hlavním partnerem Srdcerváčů

Praha, 6. prosince 2016 Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) a Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP) se stali partnery, kteří budou společně rozvíjet fundraisingový projekt NFOZP s názvem Srdcerváči.

Sazby úvěrů od stavebních spořitelen pokořily další historické minimum

Praha, 5. prosince 2016 Úvěry ze stavebního spoření pokořily podle dat České národní banky další historické minimum. Průměrná úroková sazba nově poskytnutých úvěrů dosáhla v říjnu 3,83 %, což je nejnižší úroveň v historii. ČMSS v posledních měsících uzavírá nejvíce úvěrů za posledních 5 let, v listopadu dosáhl objem téměř 3 miliard korun.

Po získání domu přichází jeho rekonstrukce do dvou let

Praha, 29. listopadu 2016 Zatížení rodinného rozpočtu koupí domu nekončí. Kromě běžných nákladů na provoz totiž přichází i potřeba rekonstrukce, a to nejčastěji hned po jeho koupi nebo do 2 let od pořízení. Náklady na rekonstrukce přitom nejčastěji dosahují částky kolem 750 tisíc korun, což je více než původní očekávání nových majitelů nemovitostí, vyplývá z průzkumu ČMSS.

ČMSS do září zvýšila zisk na 959 milionů korun

Praha, 21. listopadu 2016 Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) v prvních třech čtvrtletích letošního roku mírně zvýšila zisk na 959 milionů korun. Kromě stabilních obchodních výsledků k tomu přispěla i nižší tvorba opravných položek.

ČMSS v říjnu půjčila nejvíce peněz za poslední 4 roky

Praha, 7. listopadu 2016 Zájem o úvěry od Českomoravské stavební spořitelny (ČMSS) po letním vylepšení produktové nabídky výrazně vzrostl. V říjnu poskytla ČMSS více než 3,5 tisíce úvěrů v objemu téměř 2,7 miliardy korun, což byl nejlepší výsledek od května 2012. ČMSS v létě mj. snížila úrokové sazby či zvýšila nezajištěnou výši úvěru až na 900 tisíc korun.

Úvěry od stavebních spořitelen míří na rekonstrukce

Praha, 17. října 2016 Bytový fond v České republice je zastaralý, polovina bytů a domů je starších 40 let. Češi tak chtějí stále více rekonstruovat, nejčastěji přitom sáhnou po úvěru od stavební spořitelny. Roste i zájem o refinancování, pouze 30 % majitelů úvěru je totiž spokojeno se současnými podmínkami svého úvěru.

ČMSS v nové kampani dodává klientům odvahu plnit si vlastní představy o bydlení

Praha, 11. října 2016 Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) přichází s novou reklamní kampaní. Zaměří se v ní především na plnění individuálních představ klientů o bydlení. Součástí nové kampaně je i webová stránka www.najdetesevevlastnim.cz.

ČMSS nabízí prémie k úvěrům i dětským smlouvám

Praha, 3. října 2016 Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) od počátku října spouští několik finančních odměn. Klienti tak získají prémii až 2000 Kč za uzavření nezajištěného úvěrového obchodu. Liška podpoří také rostoucí zájem o dětské smlouvy, až do konce roku přidá ke každé nově uzavřené dětské smlouvě 1000 korun.

Do věrnostního programu ČMSS se zapojilo 110 tisíc klientů

Praha, 14. září 2016 Do věrnostního programu Získejte u Lišky se už zaregistrovalo přes 110 tisíc klientů, kteří při stavbě či rekonstrukci svého bydlení ušetřili miliony korun. V programu mohou zájemci získat několik desítek pravidelně aktualizovaných slev spojených s bydlením. Se startem nového školního roku připravila Liška soutěž o ceny v hodnotě 50.000 korun.

Životní pojištění ČMSS zlevňuje úvěry o 0,4 %

Praha, 6. září 2016 Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) připravila řadu novinek v oblasti životního pojištění. Významné benefity přináší zájemcům o úvěr – klienti získají slevu na úvěru ve výši až 0,4 procentního bodu dle typu úvěru. S poklesem dlužné jistiny úvěru navíc nově bude klesat i pojistná částka. Pojištění nově kryje např. i komplikace v těhotenství a součástí je i unikátní pojištění asistované reprodukce či asistenční služby.

ČMSS nově umožňuje vyplnit smlouvu o stavebku on-line

Praha, 22. srpna 2016 Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) v rámci větší orientace na online služby umožňuje klientům předpřipravit smlouvu o stavebním spoření on-line. Banka ještě v letošním roce plánuje rozvíjet řadu dalších on-line služeb.

ČMSS spouští meziúvěr na refinancování se sazbou 1,7 %, nezajištěné úvěry od 3,6 %

Praha, 10. srpna 2016 Českomoravská stavební spořitelna nově nabízí speciální úvěr na refinancování půjček na bydlení od jiných bank. Úroková sazba tohoto nového úvěru dosahuje 1,7 procenta. ČMSS rovněž připravila nabídku zvýhodněných úvěrů se stejnou sazbou pro učitele a lékaře. Ke změnám došlo i u nezajištěných úvěrů, které lze od července získat za 3,6 %, zároveň došlo k navýšení nezajištěné výše úvěru až na 900 tisíc korun.

Stavební spoření v roce 2016: půl milionu nových smluv, úvěry v objemu 50 miliard?

Praha, 2. srpna 2016 Zájem o stavební spoření v letošním roce vzroste. Stavební spořitelny by měly uzavřít asi o 10 procent nových smluv více, podobným tempem porostou i úvěry. Zájmu o spoření nahrávají nízké úrokové sazby ostatních zajištěných produktů, v úvěrování je trendem především financování rekonstrukcí a modernizací.

Zájem o dětské smlouvy o stavebním spoření po změně zákona roste

Praha, 2. srpna 2016 Novela zákona, která odstraňuje povinnost rozhodování opatrovnického soudu při ukončování dětských smluv o stavebním spoření, přispěla k nárůstu zájmu o stavební spoření. ČMSS ve 2. čtvrtletí uzavřela o 68 % dětských smluv více než v předchozím čtvrtletí.

Atraktivita stavebního spoření dále roste, třetina lidí jej považuje za zajímavé

Praha, 26. července 2016 Více než třetina respondentů považuje v současné době za zajímavé uzavřít si stavební spoření. Zájem o stavební spoření tak opět vzrostl, především díky zhodnocení, které je mezi zajištěnými produkty nejvyšší na trhu.

Stavební spoření láká, ČMSS do června zvýšila prodej o 20 %

Praha, 12. července 2016 Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) uzavřela v prvním pololetí přes 117 tisíc nových smluv o stavebním spoření, což v meziročním srovnání představuje růst o 20 procent. Výnos ze stavebního spoření je mezi bezpečnými produkty nejvyšší na trhu, ČMSS proto počítá s tím, že zájem zůstane silný i po zbytek roku a celý trh letos vzroste minimálně o 10 procent.

ČMSS od července zlevňuje úvěry o 0,8 procentního bodu

Praha, 21. června 2016 Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) s účinností od 1. července přináší nový tarif Aktiv, který výrazně zlevňuje řádné úvěry. Související pokles spořicí složky bude ČMSS kompenzovat bonusy pro pravidelné střadatele. S novým tarifem tak klienti mohou získat úvěr za 3,5 %, přičemž výnos ze spoření zůstane nejvyšší mezi zabezpečenými produkty na trhu.

Češi chtějí vylepšovat své bydlení, polovina domácností chystá rekonstrukci

Praha, 7. června 2016 Zastaralý bytový fond stále trápí velkou část české populace. Téměř polovina domácností proto chystá rekonstrukci svého bytu či domu. Náklady na rekonstrukci zpravidla zvládnou pokrýt ze svých úspor. Pokud úspory nestačí, nejčastější volbou je úvěr od stavební spořitelny, vyplývá z aktuálního průzkumu IBRS.

Průzkum ČMSS: Rozhodování opatrovnických soudů bylo pro polovinu populace velkým omezením Zájem o smlouvy o stavebním spoření letos poroste

Praha, 28. dubna 2016 Pro polovinu zájemců o uzavření stavebního spoření pro dítě bylo velkou překážkou povinné rozhodování opatrovnických soudů o ukončení této smlouvy. Toto omezení nyní padlo, což spolu se zajímavými úrokovými sazbami povede k nárůstu zájmu o stavební spoření. ČMSS v letošním roce očekává nárůst nově uzavřených smluv minimálně o 10 procent.

Hledá se Liška! ČMSS v nové kampani nabízí zvýhodněné úvěry i výlety do westernového městečka

Praha, 18. dubna 2016 Českomoravská stavební spořitelna spouští novou marketingovou kampaň „Hledá se Liška“ zaměřenou na podporu úvěrů i stavebního spoření. V rámci kampaně začínají nejnižší sazby úvěrů na 1,9 % p.a. Kromě úvěrů ČMSS v kampani komunikuje i roční výnos stavebního spoření 3,5 %, klienti mohou také získat výlety do westernového městečka.

Při rekonstrukcích lidé nejčastěji využívají úvěr ze stavebního spoření

Praha, 11. dubna 2016 Pro rekonstrukci svého bydlení upřednostňují obyvatelé České republiky především úvěry ze stavebního spoření. Jejich sazby jsou na historicky nejnižších úrovních a pro uživatele jsou výrazně levnější než spotřebitelské úvěry.

ČMSS dál zlevňuje úvěry, úrokové sazby začínají na 1,9 %

Praha, 31. března 2016 Českomoravská stavební spořitelna snižuje úrokové sazby zajištěných i nezajištěných meziúvěrů. Úrokové sazby tak od 1. dubna začínají na 1,9 % p.a.

Studie ČMSS: Inflace (nejen) ze stavebního spoření ukrajuje stále méně

Praha, 22. března 2016 Reálný výnos stavebního spoření po započtení inflace se v dlouhodobém horizontu nejčastěji pohybuje mezi 1,5 až 4 % ročně. Za loňský rok dosáhl reálný výnos úspor v ČMSS 3,3 %. Přestože jsou tedy nominální úrokové sazby nižší než v minulosti, díky malé inflaci nedochází k výraznému reálnému poklesu zhodnocení úspor ve stavebním spoření. Stavební spoření naopak zůstává mezi zabezpečenými produkty nejvýhodnější.

ČMSS úspěšně dokončila největší investici ve své historii

Praha, 17. března 2016 Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) v průběhu posledních dvou týdnů dokončila přechod na nový IT core systém. IT transformace, jejíž náklady dosáhly objemu více než jedné miliardy korun, byla největší investicí v historii firmy a umožní ČMSS rozvinout řadu projektů v oblasti digitalizace a modernizace.

Úvěry ze stavebního spoření jsou historicky nejlevnější

Praha, 14. března 2016 Úvěry ze stavebního spoření jsou podle dat České národní banky na historicky nejnižších úrovních. I na počátku letošního roku pokračují v poklesu a v lednu dosáhla průměrná úroková sazba nově poskytnutých úvěrů 3,87 %, což je nejnižší úroveň v historii.

Největší spořicí banka v ČR? ČMSS…aneb stavební spoření zůstává nejvýhodnějším spořicím produktem na trhu

Praha, 9. března 2016 - Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) je pro soukromé osoby největší spořicí institucí v České republice. Po odečtení vkladů uložených na běžných účtech spravuje ČMSS největší objem peněz na českém trhu. Přispívá k tomu nadprůměrné úročení, které v kombinaci s optimální úložkou peněz a státní podporou může klientovi vynést roční úrok 3,5 %. Stavební spoření zůstává nejvýhodnějším zabezpečeným produktem na trhu.

ČMSS loni zvýšila provozní zisk o 15 % na 1,95 miliardy Kč, čistý zisk dosáhl 1,1 miliardy

Praha, 25. února 2015 Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) vykázala v loňském roce čistý zisk ve výši 1,1 miliardy korun. Provozní zisk se zvýšil o 15 % na 1,95 miliardy korun. ČMSS loni výrazně navýšila tržní podíl v nově uzavřených smlouvách a zaznamenala růst zájmu o poskytnuté úvěry. Pro rok 2016 počítá ČMSS s nárůstem počtu uzavřených smluv i pokračujícím zájmem o úvěry.

Klienti ČMSS ušetří na poplatku za poskytnutí meziúvěru

Praha, 17. února 2016 Klienti Českomoravské stavební spořitelny (ČMSS) mohou až do konce března ušetřit několik tisíc korun, ČMSS nebude účtovat poplatky za uzavření smlouvy o poskytnutí překlenovacího úvěru. ČMSS v lednu poskytla úvěry v objemu přes 1,5 miliardy korun.

Průzkum ČMSS: stavební spoření je stále častěji vnímáno jako vhodný produkt na zajištění stáří

Praha, 8. února 2016 Stavební spoření pro stále větší část klientů představuje vhodnou formu pro spoření na důchod. Drtivá většina klientů si zároveň myslí, že stavební spoření má v České republice dobré výhledy do budoucna.

ČMSS v roce 2015: výrazné posílení tržního podílu ve spoření a nárůst úvěrování na 24 miliard korun

Praha, 26. ledna 2016 Českomoravská stavební spořitelna loni zvýšila objem poskytnutých úvěrů o 7 procent. Silný rok zaznamenala i v oblasti nových smluv, kde dále navýšila svůj tržní podíl a zaznamenala růst průměrné cílové částky. V letošním roce počítá ČMSS s mírným růstem v oblasti vkladů i úvěrů.

Atraktivita stavebního spoření u veřejnosti roste

Praha, 26. ledna 2016 Stavební spoření zůstává pro většinu obyvatel České republiky stále bezpečným a důvěryhodným produktem a jeho oblíbenost a důvěryhodnost opět roste. Zároveň jej většina populace považuje za atraktivní produkt jak pro spoření, tak i pro získání úvěru.

ČMSS spouští elektronické výpisy z účtu

Praha, 11. ledna 2016 Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) bude v lednu prvním klientům posílat elektronické výpisy z účtu. Tento krok je prvním z celé řady chystaných novinek v oblasti modernizace a digitalizace.

Meziúvěry bez poplatku za vyřízení v ČMSS i v novém roce

Praha, 5. ledna 2016 Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) pokračuje v úspěšné akci a ani na začátku nového roku nebude účtovat poplatky za uzavření smlouvy o poskytnutí překlenovacího úvěru. Klienti tak ušetří až několik tisíc korun.

Populární Liška je symbolem stavebního spoření již 40 let

Praha, 16. prosince 2015 Postavička Lišky doprovázející stavební spoření v Německu a od 90. let i v České republice letos slaví čtyřicátiny.

Stavební spořitelny letos rozpůjčují nejvíc za posledních 5 let

Praha, 7. prosince 2015 Stavební spořitelny letos budou atakovat hranici 50 miliard poskytnutých úvěrů a zřejmě tak zaznamenají v úvěrové oblasti nejsilnější prodeje za posledních pět let. K nárůstu zájmu přispívají především historicky nejnižší úrokové sazby.

Novým členem představenstva ČMSS se stal Petr Hlaváč

Praha, 1. prosince 2015 S účinností od 1. prosince je novým členem představenstva Českomoravské stavební spořitelny (ČMSS) Petr Hlaváč.

ČMSS do září zvýšila zisk na 922 milionů korun

Praha, 23. listopadu 2015 Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) v prvních devíti měsících letošního roku mírně zvýšila zisk. Za nárůstem zisku je mj. růst zájmu o poskytnuté úvěry. ČMSS v letošním roce překonala hranici 1 000 000 poskytnutých úvěrů.