500 000 Kč | 6 měsíců | Marcela Š., Kolín-Sendražice

Během rozvodu musela Marcela hledat nové bydlení pro sebe a své dvě děti a rozmýšlela se mezi bytem a domkem. „Dřív jsem bydlela v domečku na vesnici. To jsem měla v úmyslu i nadále, nechtěla jsem jít do bytu v Kolíně,” říká Marcela. Našla si domek v Sendražicích, ale neměla  na jeho koupi našetřenou celou částku, a tak začala  hledat pomoc s financováním.

Díky doporučení od známých se obrátila na paní Urbanovou. „Chtěla bych jí poděkovat, protože jako jediná byla ochotná mi pomoct a nastavit celý úvěr tak, abych to zvládla. Nové bydlení jsem si tedy díky Lišce nakonec mohla pořídit.”

Dům nebyl v nejlepším stavu, ale nastěhovat se do něj mohli okamžitě, takže stačilo jen vymalovat. „V tu chvíli bylo nejdůležitější, abychom bydleli hned,” vysvětluje Marcela. Po pěti letech se její finanční situace zlepšila a Marcela začala přemýšlet o rekonstrukci. „Do té doby měly obě děti svůj pokoj a já spala v obýváku. Chtěla jsem své soukromí, ale ani jsem nejdřív netušila, že bych si mohla  úvěr navýšit. S paní Urbanovou jsme to ale znovu vymyslely.”

Z téměř nevyužitého podkroví vznikly dva pokoje pro dceru a staršího syna, a Marcela si tak mohla vzít volný pokoj dole jako ložnici. „Potom, co se z téhle rekonstrukce trochu vzpamatuju, mám v plánu opravit domek zvenku,” směje se Marcela. „Pomáhala mi i moje hodná rodina, hlavně sestra. Mám pocit, že se nám poslední dobou daří. Jsem opravdu šťastná, že jsme si tohle mohli letos dovolit.”

Fotogalerie

< Předchozí příběh | Následující příběh >

Spočítejte si vlastní půjčku

Výše úvěru

Pro změnu hodnoty pohybujte posuvníkem

Celková doba splatnosti úvěru
Měsíční splátka ve fázi překlenovacího úvěru
Úroková sazba Doba splatnosti
Údaje v kalkulačce jsou pouze orientační, zahrnují úhrady a daň.
Použitý tarif AktivPlus Spořicí, modelová smlouva založena k 1. lednu kalendářního roku.

Další příběhy

Zpracování osobních údajů

Tímto uděluji souhlas společnosti ČSOB Stavební spořitelna, a.s., se sídlem: Radlická 333/150, 150 57 Praha 5, IČO 49241397 (dále jen „ČSOBS“), se zpracováním osobních údajů v dále uvedeném rozsahu.

Budeme oprávněni vaše údaje analyzovat, přitom budeme mít možnost využít i automatizované zpracování, a na základě toho se rozhodovat a nabízet vám služby z portfolia ČSOBS i našich obchodních partnerů, které pečlivě vybíráme. Dle vašich preferencí vás můžeme marketingově oslovit různými formami, například prostřednictvím e-mailu, telefonicky nebo SMS.

Dohromady můžeme zpracovávat vaše osobní údaje i další informace, které jsme shromáždili, stejně tak veřejné údaje i údaje od třetích stran. Bude se jednat například o e-mailovou adresu, věk, sociodemografická data, informace, které zveřejníte na sociálních sítích, zeměpisnou polohu, údaje poskytnuté na zákaznických linkách, údaje získané na základě analýz a údaje z internetových stránek a aplikací. Na základě tohoto souhlasu nebudeme zpracovávat citlivé údaje.